Ducati Monster 696 (2013)

Vlastník Samarak
Vloženo 4.6.2018
Aktualizováno 5.6.2018

Na cestu Ducati mě přivedla 796, kdy jsem poprvé zjistil, jak strašně jsem se spletl, že Ducatky, které se mi vždycky tak hrozně líbily, nejsou cenově až tak nedostupné. Pak jsem začal koukat po 696 a bylo vymalováno.

Kawasaki Z 750: Měla to těžké, u Ducati prostě promluvilo srdce.
Honda NC 750S: Pěkná, ale asi až moc praktická na úkor emocí.

První dojmy - Příjemným překvapením byla krásně měkká spojka, výborné brzdy - bál jsem se, že budou jedovaté, ale vůbec! Jsou krásně dávkovatelné a čiší z nich příjemná jistota. Dále malá váha a pohodlný, ač trošku sportovnější posed. Po opatrném rozjezdu trošku ucukaná, ale po přidání plynu okamžitě rohlík na obličeji. A ten zvuk? Budu si ho asi pouštět do sluchátek místo rádia, naprostá pecka!!!

Motorku bych doporučil pro - Klidně i rozumnému začátečníkovi - motorka je hodná, hodně odpustí, jen bych asi nevyježděnému řidiči doporučil verzi s ABS.

Doplňky na motorce - Zatím nic, ale plánuju padáky, možná páčky a novou krovku.

Narazil jsem na inzerát (mimochodem úplně první inzerát, na který jsem napsal, vlastně jsem to chtěl jen tak zkusit, kdyby náhodou) který vypadal možná až moc dobře, motorka jak z pohádky, sotva zajetá se srandovní cenovkou.
Prodejce mi obratem odpověděl, že jsem bohužel druhý (asi o 15 minut) a že v případě, že to s prvním zájemcem neklapne, nabídne ji mě. Následoval předlouhý víkend, kdy jsem se s motorkou pomalu loučil, protože pokud je vážně tak super, jak vypadá, tak by přece byl první zájemce úplně mimo, kdyby si ji nevzal. Samozřejmě jsem si během víkendu neodpustil nějaký ten spam :D směrem k prodávajícímu, abych zjistil stav a k mé obrovské radosti mi bylo řečeno, že pán měl asi 150cm a na i tak malou motorku se prostě neposkládal.
Pak to šlo už ráz na ráz a v úterý jsem si to svištěl domů na vysněné mašině.
Holt všechno pohádkově klaplo, takže nešlo říct ne, byla mi souzená.

Zatím máme najeto jen cca 400 km, ale každý kilometr si neskutečně užívám. Začínáme si na sebe krásně zvykat, ten plyn a zvuk je jako droga, od 4000 je prostě ve svém živlu a od 6ti? Naprostá šílenost, motor se hrozně sebere a najednou z agresivního chrochtání přejde do kulervoucího řevu a mě jako by někdo kopl do pr..le.
Trošku mě zklamal úložný prostor - měl jsem trošku problém schovat lékárničku, ale naštěstí jde zmáčknout

Pupi04
Pupi04 napsal 03.07.18 v 21:50 10b.

Tak ať ti to jezdí vždy jen pro potěchu a kolama dolu 💯

honzaVTR
honzaVTR napsal 03.07.18 v 16:54 10b.

vopák
vopák napsal 05.06.18 v 08:29 10b.

Parádní italka..