Suzuki GS 500E (1999)

Vlastník Honza_Ďuriška
Vloženo 4.6.2018
Aktualizováno 30.1.2021

První velká motorka, takže je to jako s prvním sexem - člověk už nikdy nezapomene.

První dojmy - S Gustíkem jsem se hned sžil, motor je příjemný a nezáludný, stejně jako celý zbytek motorky. S ničím jsem neměl problém, jako bych už na něm jezdil dávno. Líbil se mi zvuk motoru při zavření plynu, připadal jsem si jak největší závodník.

Motorku bych doporučil pro - Určitě začínající motorkáři, pro ty je ideální, dále samozřejmě pro něžné pohlaví, ale určitě nešlápne vedle ani starší pán, který chce nenáročnou motorku na výlety.

Sháněl jsem nějakou nenáročnou první motorku, ale zároveň jsem byl omezen výkonem do 35kW a rovněž rozpočtem, znáte to. Procházel jsem různé pětistovky a když jsem narazil na GS, měl jsem jasno, tu musím mít. Podle mě je nejhezčí motorka ta s kulatým světlem, takže nejvyšší spokojenost a navíc ten rám, miluju ho! Podle mě je to jedna z nejhezčích pětistovek.
Jízdu na Gustíkovi si užívám, zvládá to i na couráka, ale to mě moc nebaví, takže se vždycky těším na konec obce, kdy můžu zatahat. Vím, že nejedu jako Rossi, ale při vyjížďkách nemusí moc čekat ani kamarádi na výrazně silnějších mašinách. Při delších trasách mívám trochu přeseděný zadek, takže asi nechám přečalounit sedlo, jinak nejsou problém ani delší výlety. Hrozně se mi líbí, že je to ještě "stará škola", poctivé karburátory, všechno spojeno lankem, žádná elektronika, na kulatých budících se točí ručičky, tak to má být. Navíc si myslím, že pokud o něj bude pečováno, tak nás všechny přežije. Co se údržby týče, úplně bez problému, jednoduchá motorka, navíc dost rozšířená, takže je dílů všude spousta, navíc za pár kaček.

Rudik75
Rudik75 napsal 04.06.18 v 20:10 10b.