Kawasaki ZR 7 (2001)

Vlastník danlibu
Vloženo 21.4.2018
Aktualizováno 21.4.2018

kawasaki ZR7s. Vyrobena v roce 2001. V době pořízení měla najeto bez pár kilometrů 50000km (jasně, to maj v ČR skoro všechny ) Týhle bych to vzhledem k tomu, jak vypadá a jak se chová, tak nějak docela i věřil

Honda CBF 600S: Kawa se mi o něco víc líbila vzhledově a navíc se mi naskytla výborná koupě.

První dojmy - První dojmy. Oproti kawasaki GPZ 500s, kterou jsem do té doby měl, je větší a těžší. Větší velikost byl ale jeden z důvodů koupě nového stroje, bo na GPZtku jsem se vzhledem k mým 189cm přece jen trochu "trápil". Po nastartování se mi hned líbil zvuk jejích čtyř válců, linoucí se z jejího výfuku. Po prvních pár metrech jsem si říkal "no tohle bude asi zajímavý zvykání si". Oproti GPZ byla jednak cejtit větší váha a taky má tahle motorka o hodně šírší řídítka. ZR7 má oproti GPZ také "jen" pětikvalt a tak jsem čekal, že na to si budu taky asi muset nějakou chvilku zvykat. Opak byl však pravdou. už po cestě domů (cca 100km) jsem si začal říkat, že to zas tak horký asi nebude. Po třech dnech spolu máme najeto cca 350km a je to super. Motorka mi perfektně vyhovuje svou velikostí a celkově tím jak se na ní jede. Obava z absence 6tky se objevila jako lichá. Otáčky při stovce jsou lehce přes 4000, to je ještě o něco míň než u GPZ na šestku, takže to je v poho. Na ovládání motorky jsem si už také docela zvykl a jsem si jist, že se spolu dobře sžijeme. Jedinou slabinu zatím vidím v sedle, ze kterého mě po 100km docela bolí zadek. No buď si to ještě nějak "sedne", nebo si nechám sedlo přešít.

Doplňky na motorce - Motorka je v podstatě v origo stavu. Určitě se chystám koupit padáky, nainstalovat sadu komplet kufrů, možná turistické plexi a sedlo na zakázku.

SEZONA 2018
Motorku mám jen pár dní - najeto zatím cca 350km, takže není moc co psát. Každopádně zatím jsem s ní spokojen. Teď jen spoustu hezkejch dnů, ať můžou kiláky přiskakovat...