Yamaha WR 250F (2006)

Vlastník Lentilka4
Vloženo 10.2.2018
Aktualizováno 10.2.2018

Lehké ostré enduro které zaručeně v terénu potěší

První dojmy - Můj první dojem z jízdy, když jsem si jí přijela vyzkoušet, byl a najednou jako by nebyl. Přesedala jsem z Hondy XR125, takže na Yamaze WR250F jsem se cítila rychlejší než světlo. Ovšem je to samozřejmě jen o zvyku, stačila jedna/dvě jízdy doma a už jsem pod sebou měla koně zkrocený.

Zkušenosti s motorkou v podstatě nemám žádné, protože jsem si jí pořídila na zimu, i když to není výmluvou, protože se s motorkou dá jezdit téměř v jakémkoli počasí i terénních podmínkách. Zatím jsem s ní ale naprosto spokojená, nikde mě ještě nenechala (teda pády byly zatím jen dva a to v krokové rychlosti na náledí).

Stroj jsem si vybrala hlavně pro to, že WR patří mezi spolehlivé motory. Baví mě jezdit v terénu a o slyšela jsem o nich jen samou chválu (ne od lajků co o tom jen diskutují, ale od zkušených motorkářů). A jelikož potřebuju občas popojet i kousek po silnici, tak jsem potřebovala něco na značkách. Přeci jen policie tu hodně slídí a práskáčů tady máme také požehnaně.

Na delší cesty motorka pohodlná rozhodně není – jde o tvrdé sedlo, ale co je pro koho delší cesta že jo. Pro někoho do města 25 km, pro někoho cesta na Ukrajinu. Pokud vezmu v potaz 30ti km trasy -> vydržet se to dá a jak jsem už zmiňovala, je to o zvyku. Když dám za příklad moje sedlo na koně… ne ty pod kapotou, myslím tím živého koně… tak já jsem v něm byla schopná rajtovat hodiny denně (nebojte, kůň není uhnanej a stále žije), ale člověka, co v něm normálně nejezdil, bolel zadek během půl hodiny.

Jsem holka 169cm/65kg a motorku zvládnu, takže jestli se někdo z vás rozhoduje, zda si motorku pořídit nebo nepořídit kvůli své postavě, tak tolik váhat nemusíte. Opravdu jsem začátečník, nejezdím na motorce ani rok a tak 2x týdně (řidičák už mám, to zas jo).

Zkrátka mi tahle motorka padla do ruky….. 😊

sakal01
sakal01 napsal 13.02.18 000 00:22 10b.

paráda, užívej