Triumph Tiger 800 XC (2015)

Vlastník jakkal
Vloženo 8.6.2017
Aktualizováno 26.6.2018

Motorka na cesty i necesty, krásny dizajn...láska na prvý pohľad.

Honda CRF1000L Africa Twin: napriek spokojnosti s testovacími jazdami, cenovo bola nedostupná
BMW F 800 GS: Asi najvážnejší konkurent, pre triumph som sa rozhodol kvôli športovejšiemu prejavu motora

První dojmy - Veľmi priateľská a pohodlná motorka motorka, a keď človek chce, tak sa v zákrutách premení na prekvapujúceho športovca. Celý deň na cestách nie je problém, sedlo je veľmi veľmi pohodlné. Najprv som si musel chviľu zvykať na "triple whistle" zvuk motora, ale teraz už ani o tom neviem...len užívam. Zatiaľ jazdím len asfalt, no čoskoro skúsim i šotoliny a trošku off road.

Motorku bych doporučil pro - všetkým čo chcú pohodlnú cestovnú motorku, čo zvládne i terén.

Doplňky na motorce - Okrem výbavy XCx aj vyššie turistické plexi, prídavné svetlá,zvýšené ridy, ladený výfuk SC Project, Scottoiler V-System, Držiak Ram X Grip, kufre GIVI Trekker Outback, padací rám Outback motortek, vyhrievané gripy Oxford a ešte veľa ďalších serepetičiek.

Najazdené cca. 2000km:

manipulácia na mieste . pri mojiich 178cm a nižšou polohou sedla nemám problém na mieste s ničím, dočiahnem na zem i s pätami

Jazda: do 5tis. ot/min veľmi kľudná motorka s kutivovaným prejavom, od 5tis hore sa mení na športovca. Využívam to zakaždým pri pekných zákrutách.
Pri cestovnom tempe 60/100/130 spotreba n 4,1 L/100km to sa mi až nechcelo veriť :)
Pri športovejšom tempe cca 4,7l

Dlhšie trasy: Zatiaľ som zvládol urobiť len dva dni na motorke, kde som bol na motorke viac ako 5h. Gélové sedlo, zvýšené plexi a ridy robia svoje, žiadna únava nebola citeľná a maximálna spokojnosť aj s ochranou pred vetrom. Pri mojich 178cm pri tomto plexi púšta vzduch presne na prilbu, čiže telo je v závetrí a na prilbe žiadne turbulencie / pre mňa ideálna kombinácia.

už len čakám na príležitosť ísť s ňou za hranice na dlhšie.

Ako som už spomenul, zatiaľ jazdím len asfalt, no čoskoro skúsim i šotoliny a trošku off road. Som zvedavý a napíšem.

Tigera som kupoval jazdeného, aktuálne som robil "veľký" 20tis servis...bol menený olej, olejový filter, vzduchový filter, bola urobená kontrola ventilov (bez nutnosti nastavenia).

Po 6000 km môžem len potvrdiť moje prvé dojmy popísané vyššie:))) túto sezónu sa chystám prezuť na Continental TKC 80 a na cestu do Rumunska a Gruzínska.

Po 12000 km: Expedícia offroad Rumunsko, Gruzínsko mám za sebou. Motorka sa ukázala ako ideálny spoločník na cesty i necesty, väčšie či menšie offroad prekážky zvláda bez problémov a že to bolo všetko all-in-one (blato, piesok, kamene, haluze...). Počas diaľničných presunov bola aerodynamika bez problémov. Ak aj bolo nejaké zaváhanie, skôr to bola iba jazdecká chyba. Dostatok výkonu odspodu vždy zabezpečilo bezpečný výjazd...proste sa do tejto motorky musíš ešte viac zaľúbiť. Obuté som mal Continental TKC 80.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 14.07.17 v 18:34 10b.

Dobrá voľba jasných 10

pavelsvagerka
pavelsvagerka napsal 14.07.17 v 12:03 10b.

Bonsai650
Bonsai650 napsal 14.07.17 v 12:00 10b.

Racing.angel
Racing.angel napsal 12.06.17 v 14:43 10b.

Pěkně se rozrůstáme Jasných deset

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.06.17 v 15:49 10b.