Yamaha XT 660 R (2005)

Vlastník Frčaldo
Vloženo 7.6.2017
Aktualizováno 7.6.2017

Nenadchla mě ... Prostě mi motorka nesedal tak jak jsem čekal ..

První dojmy - První dojmy? No .. docela sporné - tešil jsem se na ní. Měl jsem z ní radost , ale ta bohužel vydržela jen par týdnů ... Ne že by se neco pokazilo , ale prostě mi asi nesedla.

Motorku bych doporučil pro - Pro začatečníka , který chce občas jet po horší ceste než je normalní Český asfalt ... ale pozor ! starší modely ( předfl ) vetšinou měli 35,3 KW ! takže na A2 nene ...

Doplňky na motorce - KUFR GIVI , blastry , zasuvka atd.

Ze začatku hned napíšu , že motorku jsem vkladám a už jí nemam - takže hodnotím jako minulou zkušenost.

Motorku jsem koupil padlou - jak už jsem psal . Nejspíš jí měl někdo na enduro jezdění - protože jsem k ní dostal pytel věcí spíš na kros - plasty , blastry atd.

Jak jsem psal - byla padlá . Takže polyplast maska atd. Motorka se ze začatku zdála fakt super - po zkušenostech s XT 600 91' XT 600 99' jsem se na ní fakt tešil , že to bude zase pokračovaní toho nezničitelného stroje jako byli jeho předchudci.

Ale po par týdnech jsem zjistil že je tam všechno jinak . Nevím jestli to bylo , že jsem byl zmlsaný i silnicema a tak .

Celkový pocit z motorky byl opravdu prapodivny, do kila jela hezky , nad kilo to bylo mučení .. okolo 130 když fouknul vytr motorka plavala jako krava ( myslel jsem že to je gumama , nebo že byla padla , ale znamemu co měl najeto 6500 to dělalo taky ) připomínam , že se starým XT jsem jezdil i více a takové věci se neděli.
Co se týka motoru - běžná udržba , spolehlivý , ale pruběh výkonu a jízdní vlastnosti - prostě ne ... jednoval asi už fakt ne.

Do motorky jsem investoval par stovek , běžna udržba . Koupil jsem si kufr , dal jsem blastry , koupil originalní masku aby to vypadalo tak nějak normalně a udělal si polepy ( byla bez )

Když už cestovaní ne , tak jsem nasadil MITAS E09 , že se projedu v lese a po polních cestach ... motorka uskakovala po kamenech a zase mě to nějak celkově nenadchlo ( a že mám z čeho porovnavat or RM - RMZ - zminovana XT a ted KLE )

Měl jsem jí par měsícu - co se týka spolehlehlivosti opravdu navazuje na drahu kvalitních XT , ale jak se na tom jezdí to už je věc jina :-/ Možna mě bude spoustu lidi kamenovat , ale prostě je to muj pocit z této motorky. Mužou byt z ní lidi nadšení , ale jak už človek sedí na par motorkach tak mam takovy nazor. Každopadně ji hanit nechci , ale pro mě to tak bylo.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 07.06.17 v 15:09 10b.