Jawa 50/23 Mustang (1980)

Vlastník Petersoncz
Vloženo 20.3.2017
Aktualizováno 20.3.2017

Před dvaceti lety jsem na ni mě zálusk a po těch dvaceti letech se mi ji nakonec podařilo opravdu koupit.

První dojmy - Skoro 20 let ležela v kotci kde čekala na záchranu. Naštěstí se dočkala. Byla jak už to bývá ve špatném stavu, ale po vypuštění toho, co kdysi býval benzín z nádrže a vyčištění karburátoru jsem se na ní hned projel. Potom následovala oprava.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji stejně postiženým jako jsem já.

Doplňky na motorce - Přední vidlice a zadní tlumiče ze simsona, přední kotoučová brzda.

S odpružením ze simsona je jízda jistější a mustang je lépe ovladatelný. Zadní odpružení je trochu tvrdší, časem možná vyměním za lehce měkčí pružiny. Přední vidlice má zesílené pružiny 3,5 mm.
Má už za sebou dva moto srazy, ze kterých zatím dojela vždy v pořádku.
Stále pro ni hledám vhodně naladěný válec. Zatím ji ještě chybí trochu výkonu.
Jinak stále je na ní ještě spoustu drobností, které bych chtěl doladit.
Z těch větších úprav je letos v plánu doplnění bezkontaktním zapalování a elektroinstalací 12V, baterií, blinkry, brzdovým světlem a výměna předního světla za halogen.

Petersoncz
Petersoncz napsal 04.05.21 v 20:56

Sice po roce, ale přece. Vidlici jsem už koupil upravenou tak, že se na ní daly použít přímo misky z pionýra. Ale letos tam budu dávat redukční misky viz odkaz níže, protože horní brýle byly moc nízko nad nádrží a nebylo to ono. A taky je potřeba vyřešit dorazy zatáčení. U simson vidle zřejmě bude vadit držák zámku, který bude muset asi pryč. Já už ho tam neměl.

damic
damic napsal 22.10.20 v 18:45 9b.

@polopost

polopost
polopost napsal 13.04.20 v 20:48 10b.

Ahoj. Nevím jestli to tady ještě čteš.
Co všecko jsi upravoval pro tu Simson vidli? Jen redukce misek, nebo i rám? Nebo samotnou vidlici?

MUSTANGOVY-SLON
MUSTANGOVY-SLON napsal 12.05.17 v 16:57 7b.

Teda ta kotoučová brzda na předku je tedy majsterštick...i když pokud vím, tak kouzlo mustanga je v jeho jednoduchosti

Petersoncz
Petersoncz napsal 21.03.17 v 08:52

fatman: Kdyby byl ten originál pěknej, tak bych ho asi v tom originálním stavu nechal. Ale stál za houby. Já jsem ho zachránil a rozhodl jsem se udělat z něj něco originálního. Původních mustangů je všude pořád jako hnoje, takže proč škoda. Když je můžou ostatní ničit na fichtl cupech (kde jsou někteří schopni zničit celého pincka jen pro kus rámu co drží motor, aby splnili pravidla pro kategorii speciál), kde jich padne to ti povím, tak proč bych nemohl udělat toto. Jinak mustang mi sedí, proto jsem si ho pořídil. Simsona mám taky. Na originál stav mám jiné motorky. Navíc všechny původní originální díly mám, takže když budu chtít, tak jej za jeden den dám do takového originálního stavu, že z toho spadneš na zadek To je i odpověď pro Herejk, jak projdu technickou.