renocar_unor

KTM Duke 125 (2011)

Vlastník JirkaOhera
Vloženo 18.12.2016
Aktualizováno 18.12.2016

Je to pěkná oranžová mrška s pěknou akcelerací na semaforech a na 125ccm i dobrou maximálkou.

Yamaha XT 125X: pouze 7.6 kw výkon
Yamaha WR 125R: Velke kola
Yamaha WR 125X: Zrovna ji nikdo neprodával, jinak jasná volba kvůli mé výšce.

První dojmy - Jelikož mám kolem 195 cm tak se mi u prodejce zdála opravdu malá. První jízdu jsem jel opatrně ale i tak jsem skončil ve škarpě kvůli bržďění v zatáčce...opravdu se narovnala :-D ... Je to dobrá motorka pro začátečníky k vyblbnutí ale určitě není na dlouhé cesty jako každý malý obsah.

Motorku bych doporučil pro - Mladí začátečníci. Lidi menšího vzrůstu.

Doplňky na motorce - Nová maska, zkrácený zadní blatník, různé dopňky ktm

Vybíral jsem si mezi KTM Duke 125 a Yamahou WR 125 X
Zprva jsem o značce KTM vůbec nepřemýšlel.. opravdu ani trochu.. Přišel jsem na to díky spolužákovi, všiml si mě, když jsem si ve škole prohlížel motoinzerce. Viděl že se mi zamlouvají značky jako Yamaha, Honda nebo Kawasaki. Díval jsem se na ně z důvodů financí, protože jsem nechtěl provalit 80.000 za značku KTM /později jsem stejně zjistil že Yamaha je cenově stejně a zbývající motorky mi v něčem neseděly/
No, nakonec jsem se na sekci KTM podíval, a našel jsem pěknou za 60.000 a hned jsem volal ...

Nemám zkušenosti na to, abych sem rozepisoval detaily ale s motorkou se mi jezdí opravdu neskutečně dobře. Je pohodlná díky OBROVSKÉMU SEDLU, v zatáčkách se to nebojím naklopit. Podle mého jí ale nesvědčí jízda v malých otáčkách, a proto není vhodná ani do toho nejlehčího terénu. Na cestě to je ale drak ) Nejdelší cesta, co jsem zatím podnikl, měla kolem 200km a vůbec jsem necítil únavu nebo bolesti. Na dálnici se motorka moc nehodí, větr se mnou háže jak se mu zachce a ta rychlost je jen na obtíž ostatním řidičům.

Plusy
+zrychlení
+design
+drží v zatáčkách
+brzdy
+levná údržba
+obratná
...
Mínusy
-těžká
-konstruovaná asi pro malého Japonce
-zvuk
-výška sedla

kawa...pavel
kawa...pavel napsal 10.01.17 v 06:08 10b.

Ať slouží ke spokojenosti 10b

Digger2
Digger2 napsal 08.01.17 v 13:48 10b.

speroure
speroure napsal 01.01.17 v 22:16 10b.

Pěkná dváca Cenově jsme podobně, akorát já mířil mezi jinou značku a typ motky

greydog
greydog napsal 30.12.16 v 15:23 10b.

JirkaOhera
JirkaOhera napsal 23.12.16 v 19:50

Nepochybně je to krásná 125..možná i nejpěknější.. myslel jsem to tím stylem, že Japonci jsou většinou menší a výška sedla u Duka k nim sedí..