Moto Guzzi V50 Monza (1983)

Vlastník Gugun
Vloženo 6.12.2016
Aktualizováno 6.12.2016

Někdy v roce 2003 jsem kontaktoval První kozí s.r.o., jestli by tam neměli něco kolem 40 tis. třeba i v horším stavu, ale motorově aby to bylo OK. Cca po roce mi volal Podkozí, že by pro mně něco měl a poslal mi pár fotek.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Guzzi CZ - První kozí (Sušice - spokojenost naprostá

První dojmy - Byl leden a strašná zima, ale v momentě, kdy to Podkozí natočil jsem měl pocit, že se udělalo teplo. Ty panáky jsem měl asi až pak :-) Prostě jsem v tom hnusným počasí vyrazil asi na 1 km dlouhou vyjížďku v sušickém provozu a musím říct, že svezení to bylo strašný. Tvrdý, teda sportovní podvozek, křivě navařené pravé řídítko od předchozího majitele a ještě jsem se na to neuměl poskládat, protože jsem měl doma 2x takovou Hondu.

Motorku bych doporučil pro - ... motorka je vhodná pro subtilnější postavy, např. holky

Doplňky na motorce - ...byl tam krásnej nosič

Tento stroj jsem si vybral, protože jsem zatoužil již kdysi dávno mít nějakou takovou motorku. Přesněji si vybavuji, že jsem viděl v nějakém časopisu o motorkách reklamu, jak stojí týpek v pepitu před masnou a vedle něj o zeď opřená červená moto guzzi. Už ale nevím co to bylo za typ. Jen tak mimochodem mi Podkozí o tom týpkovi v pepitu vyprávěl, ale nebudu tady šířit drby.

Na motorce jsem opravoval promáčklou nádrž, sehnal jsem nepoškozené řídítko na e-bay, objednal jsem original nové samolepky a nechal udělat nový lak. Jen na ty zlaté linky si lakýrník netroufnul. Jo a plastové části se taky dost opravovali. Ale myslím, že výsledek stál za to.

Motorka se nejlépe cítila samozřejmě na klikaté silnici s rovným povrchem.
Při vyšších rychlostech na rovných usecích, když najela na nějakou nerovnost, tak se někdy nebezpečně rozkmitala. Tak sem si dával majzla. Ale ty zatáčky ty jezdila krásně.
Co se cestování týká, tak podle mne to žádný cesťák nebyl, ale když se chce tak všechno jde.

dzarmil
dzarmil napsal 12.12.16 v 17:05 10b.

"Stará" a hodně dobrá GUZZI klasika .Přeju radost a požitek z jízdy .

p.epanica
p.epanica napsal 07.12.16 v 19:15 10b.