Honda CBR 600RR (2005)

Vlastník joker.j
Vloženo 14.11.2016
Aktualizováno 28.7.2020

Vloženo: 06.08.2019, Uskutečněno: 06.08.2019, Zhlédnuto: 19x

Nějaký ten měsíc po koupi motorky mě za jízdy občas cukla, nějak jsem tomu nevěnoval pozornost a neřešil to. Až když se to začalo projevovat častěji, tak jsem začal zkoumat, čím by tomohlo být. Zkusil jsem všechno možné až když jsem se nad tím opravdu zamyslel, tak jsem zjistil, že motorka cuká pouze na 4. kvalt a když vezmu razantně za plyn. Jedno z posledních cuknutí bylo asi takové, že při přidání šly otáčky nahoru, zachroupalo v převodech, kvalt zaskočil a jelo se dál...to byla poslední kapka. Díky tomu, že jsem měl náhradní motor s nejistou historií jsem se rozhodl, že ty převody prohodím. Po rozebrání stávajícího motoru se potvrdilo to co jsem si myslel, ozuby na kolečku byly zaoblené, nikoli ostré. Ve vaně se válely špony, nikoli šponky. Rozebral jsem předlohovou i hlavné hřídel, všechno pěkně vyčistil a nově promazal. Podotýkám, že jsem se do toho pustil sám, díky servisnímu manuálu, kde je postup krok za krokem, by to zvládnul každý, kdo trochu uvažuje a umí udržet v ruce nářadí. Všechny šrouby dotaženy na předepsaný moment a tam kde bylo vyžadované úhlové přetažení, jsem tak učinil. Co bylo potřeba vyměnit (těsnění, šrouby) jsem vyměnil. S čím jsem si nevěděl rady, to jsem probral s odborníkem. Když už jsem to měl rozebrané, rovnou jsem vyměnil ložiska (přítlačný kotouč spojkového koše, kuličkové i jehlové ložisko na hlavní hřídeli). Poměřil jsem co se dalo. Spojkové lamely v cajku. 5.8.2019 jsem bez problémů nastartoval, kvalty krásně zapadávají.

• Nové pryže

Prostě jsem je koupil...původní Michelin Pilot Road 2 mě nějak nenadchly, byly hlavně už staré a do zatáček to byl boj. Jo...na mokru to drželo, to jo. Pamatuju jak jsem v dešti na dálnici ve 130 km/h dostal asi 300m dlo

Typ: Koupě
    Vloženo: 01.09.2020
    Uskutečněno: 06.08.2020
  • Brzdy

Konečně jsem se odhodlal vyměnit původní hadice za opletený. Starý byly na místech poškrábané... Rozhodl jsem se pro HEL. Rovnou jsem vzal i nové nerezové odvzdušňováky, nové těsnění mezi půlky třmenů, nové stíráky, nové

Typ: Oprava
    Vloženo: 28.07.2020
    Uskutečněno: 28.07.2020
  • Výměna svodů

Když jsem vyndaval motor z rámu, tak jsem si po sejmutí svodů všiml, že vlnovec nebo co to je zač za lambda sondou je upálený a volně lítá uvnitř svodu a dělá neplechu. Krátce po koupi motorky jsem sehnal za slušný peníz

Typ: Oprava
    Vloženo: 07.08.2019