Suzuki GS 500E (2001)

Vlastník FirF
Vloženo 4.11.2016
Aktualizováno 31.8.2018

Není to vůbec špatné, ale už to něco za sebou má.

První dojmy - Do této doby jsem jezdil jsem na fichtlu, ale tohle je jiná liga.

Doplňky na motorce - Plexi, brašny

S touto motorkou jsem se poprvé seznámil v autoškole. První problém nastal, když jsem na to poprvé sedl. Já od 12 let, kdy jsem se s tatíkem hrabal ve fichtlech, kde to sotva jede a brzdí no a nyní toto - jedovaté brzdy, obří akcelerace a hlavně řazení naopak. Jenže jsem si rychle zvykl a poté jsem už ani nechtěl zpátky na ten svůj bílo-zelený nesmrtelný vrak :) . Přeci jen se to tak moc nevlní.
Právě tehdy jsem si řekl, jo tu chci. A i když měřím 187 cm, tak není problém se tam poskládat ačkoliv na tom vypadám jako sršeň na lízátku. Netrvalo dlúho a už jsem měl v oku jednu z Pardubic, trochu z ruky ale co. Jakožto "správný" mladý ucho oslepen první kterou jsem uviděl, tak jsem ju aj kúpil. Po pár stovkách kilometrů a jarním servise jsem vlastně zjistil, že kúpě to byla aj docela dobrá. Sice mě něco zatajeno bylo, ale čert to vem. Nebylo to nic hrozného.
Za první sezónu jsem najezdil něco přes 6 tis. km. Nikdy jsem s ňú nebyl v zahraničí, Slovensko se nepočítá, pač to je kúsek. Nejdelší výlet byl na Červenohorské sedlo a i když pršelo, tak to Sůza zvládla bez problému, což se o mě říct nedalo (rybník v botech).
Celkové jsem přišel na to že, Sůza mě nevyhovuje ve dvou věcech - krátké převodové stupně a zrychlení. Nesnáším když jedu po dálnici a musím to točit na 7 tis. abych jel 130 a proto se snažím nejezdit po dálnicích pokud vyloženě musím. Ohledně zrychlení taky nejsem spokojen, protože předjíždět někoho mimo vesnicu trvá věčnost, ale co bych po tom taky chtěl.
Ináč jako moto do začátku dobrý, výkon relativně dostačující a díly není problém sehnat. Oleja to papá asi 1 l od výměny do výměny, ale zajisté je dolívat olej průběžně. Spotřeba do 6 l/100 km.
Se Sůzou odjezdím eště tuto sezónu a na podzim půjde do světa a koupím nějakou dospělou motorku.

Bulit69
Bulit69 napsal 18.12.16 v 00:13 10b.

Věř mi že jedovaté brzdy se ti jen zdají GSo je jedna z nejvíc gumových motorek na brzdách a když se někdy projedeš na R1 nebo něčem co skutečně brzdí tak se ti bude zdát že ti oči tečou z hlavy Taky jsem byl z jawky zvyklej na měkejše a gso překvapilo a dneska si na gsxr říkám z čeho tam napasovat lepší brzdy

findejs1310
findejs1310 napsal 05.11.16 v 18:01

Malý krůček pro lidstvo ale velký pro tebe
Ať dobře slouží