KTM 990 Adventure / S (2007)

Vlastník Lukinzu
Vloženo 17.10.2016
Aktualizováno 18.8.2021

Další rok s KTM 990 Adv. - úpravy, opravy atd...

Vloženo: 26.06.2019, Uskutečněno: 26.06.2019, Stav tachometru: 42000 km, Zhlédnuto: 46x

Zdravíčko všichni,

po delší době přidávám rychlý výpis všeho, co se s mou motorkou za poslední rok odehrálo. Byl jsem na dvou dovolených, offroad v Rumunsku, onroad na Korsice. Dále jsem začal hodně jezdit v terénu, což se projevilo výrazným zrychlením mé jízdy mimo cesty. Konečně jsem to začal kontrolovat a posouvat tam, kam jsem vždy chtěl.

Co se oprav a úprav týče, udělám jen rychlý výčet toho, na co si vzpomenu.

- Namontoval jsem sadu zvýšeného předního blatníku, jelikož jsem si kvůli klasickému rozbil hubu jak začátečník a zároveň jsem originál trochu naprasknul.

- Pořídil jsem originál KTM rally stupačky, což považuji za jeden z nejlepších rozhodnutí, jaké jsem udělal.

- Opět jsem nechal trošku předělat zvýšený podvozek. Šlo hlavně o přitvrzení předku a teď jsem maximálně spokojený. Je to hlavně z důvodu zrychlení při jízdě mimo zpevněné cesty.

...dále mě už z úprav nenapadá nic. Co se týče servisu, moje KTM je držák co dostává vždy co chce, takže mě žádná závada naštěstí nepotkala. Koncem března jsem motorku opět poslal k mistrovi Farynovi (http://www.farynsuspension.cz/) , který dostal jasný pokyn, rozeber úplně vše a co nebude 100% TOP vyměň. Naštěstí bylo vše v maximálním pořádku, tudíž se nic drastického nekonalo, klasický spotřebák - ložiska, destičky atd.. Samozřejmě vše originál...Joooo jednou bych si chtěl koupit motorku po někom stejně posedlým mít věci ve 100% stavu, jako jsem já

Motorka je to super, stále mě maximálně baví a naplňuje na ní jezdit a hledat své limity...ano své, protože dostat se na limity této motorky je pro mě nereálné

To jest asi vše, co bych k tomu dodal.

Všem přeji spoustu bezpečných a úsměvných kilometrů.

• Zimní úpravy a opravy

Jelikož mám po dlouhé době volnější večer, rád bych se zde s Vámi podělil o tom, co jsem za zimu na své motorce opravil, upravil a předělal. Za největší pokrok považuji úpravu podvozku od Faryna.(http://www.farynsusp

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.03.2018
    Uskutečněno: 23.03.2018
  • Poježdění Rumunskem

Tak jsme se podívali na 9 dní do Rumunska. Nechci tu psát žádný cestopis, jen strohé info a pár fotek pro inspiraci či potěšení... :-DD Spotřeba při cestovním tempu 6-6,5l/100km. Při offání 8-10l/100km. Jediná závada z

Typ: Dovolená
    Vloženo: 24.09.2017
    Uskutečněno: 30.06.2017
  • Souhrn úprav za půl roku s KTM 990 Adventure

Tak jsem s Kačenou již půl roku a rozhodl jsem se Vám podat informace o tom, co jsme spolu za oněch půl roku zažili. Když pominu nepříjemnosti jako fouklé těsnění pod hlavou, zadřené čerpadlo v nádrži a vytlučenou ba

Vloženo: 08.06.2017
    Uskutečněno: 08.06.2017