Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1992)

Vlastník HFrk
Vloženo 23.7.2016
Aktualizováno 23.12.2022

Velké cestovní enduro s dobrodružnou náladou

První dojmy - Je velká, bachratá a těžká. Jak se hne z místa, ovládá se snadno jako dětská hračka. Design a barvy jsou vzpomínkou na doby minulé, kdy vše bylo hodně poctivé.

Motorku bych doporučil pro - Dobrá volba pro každého, kdo má rád staré vrány :o)

Doplňky na motorce - Padací rámy, bástry, zásuvka 12V, voltmetr, držák navi, vyhřívané hefty, držáky kufrů, retro kufry Givi, řídítka Renthal, zvýšení řídítek RDmoto, homo vyfuk Arrow Paris Dakar replica, plexi štítek MRA

Pokukoval jsem po jednoválcovém sportovním enduru. XTZ nebyl můj cíl. Jenže jak jsem na ni sedl...
Velmi příjemný motor. Nechá si líbit opravdu nízké otáčky, takže pro lenochy, kteří si rádi odpočinou od častého řazení, je to blaho.
Brzdy jsou akorát, jezdím kochačku do 100 km/h.
Podvozek a motorka jako celek funguje jako správné cross country. Na rozbité polní cestě to slušně drncá a přirozeně nutí k jízdě ve stupačkách.
Při jízdě po silnici bezvadně funguje ochrana proti větru, je to zřejmě dáno značnou šíří motorky v přední části. Když přičteme výkonovou rezervu motoru a velkou nádrž, vychází zajímavý cestovatelský potenciál.

Obouvám "suché" pneu Mitas E07 a na nich se dá užít i nějaká legrace v suchém, lehkém terénu.

-Jandys-
-Jandys- napsal 24.03.21 v 20:12 10b.

Pěkná a zachovalá, když bude mít dobrou péči tak nás i přežije

Jenik789
Jenik789 napsal 26.07.19 v 09:43

Pekna

tomcruise77
tomcruise77 napsal 13.07.19 v 16:49 10b.

Super stroj a hezké fotky

context
context napsal 13.07.19 v 16:19 10b.

Na svůj věk je krásná přejí hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

Mann
Mann napsal 26.12.18 v 22:55 10b.

ST 750 je bez diskuze charismaticky stroj