BMW R 1200 ST (2007)

Vlastník Lucky-Jarda
Vloženo 9.6.2016
Aktualizováno 30.6.2017

Vloženo: 30.10.2016, Uskutečněno: 30.10.2016, Stav tachometru: 38000 km, Zhlédnuto: 13x

ST je prostě skvělá. A tak se vyplatí investovat do ní nějakej ten čas a nějakou tu korunu aby byla ještě lepší. Stále ST porovnávám s R1200RT/LC které je podle mě dokonalé. Co mě na RT uchvátilo je jeho ovladatelnost. Ta motorka padá do zatáček naprosto příkladně a chová se v zatáčkách jako by jela po kolejích. Tomu bych svoje ST chtěl co možná nejvíc přiblížit. Tak za prvé přišel na řadu posaz. Řídítka musí jít vejš. Protože jsou u ST řídítka na vidlicích a týhle motorky bylo vyrobeno jen 2000 kusů je vyloženě radost na ni něco shánět. Ale dá se. Jsou dvě možnosti. Vyhodit stávající brejle i řídítka a namontovat brejle s držákama klasických trubkových řídítek. Tahle možnost sice dává následně větší možnosti ve výběru tvaru, výšky a šířky řídítek, ale trubkový řídítka mi k týhle motorce fakt nesedí. Tahle sranda stojí asi 11000,- a sada obsahuje brejle hadice i řídítka. Pak je tu druhá možnost. Stávající brejle dolů, řídítka dolů, brejle zpět a řídítka zpět. Ano,opačně. Originální stav je takový že řídítka jsou pod brejlema a nově jsou řídítka nad brejlema. Ještě dodat delší brzdovou hadici a udělátko který zabraňuje řídítkám aby se na brejlích protočili třeba při brzdění. Tahle sranda vyjde na cca 5500. Zvedneme tím řídítka o cca 6cm a blíž k řidiči jsou o cca 3,5cm. Vzhledem k tomu že trubkový řídítka tam už na pohled nepatří šel jsem druhou cestou. Rozdíl obrovský! Motorku mám pocitově daleko víc pod kontrolou a motorka je sakra o pocitech Ale něco tomu chybí... Těžší závažíčka! Ale to už prostě sehnat nejde. Nezbývá než přijít s prosíkem za kamarádem se soustruhem. Původní závažíčka mají 260 gramů můj požadavek zněl "něco mezi 350 a 400 gramů by bylo moc fajn Peťo" (Péťa je kamarád se soustruhem) A protože Petr se soustruhem umí a já umím svúj požadavek detailně popsat mají nová závažíčka 380 gramů každé. A protože fyziku prostě okecat nejde a nárůst 120 gramů na každou stranu je velký, motorka padá do zatáček luxusně. Už jen nové obutí a lepší teploty a budu hýkat blahem. Motorka se teď vodí v zatáčkách jak kolo a posaz je pohodlnější na cestování. Co si víc přát? Větší plexi aby mi netáhlo do huby když teď sedím vzpřímené a novou baterku! Dneska jsme si s kamarádem Zdendou naplánovali projížďku. Sešli sme se na pumpě. Dáme kafe, pokecáme a že jako pojedeme. Musím si proměřit baterku Zdendo, povídám. Co sem to koupil tak se mi ty starty vůbec nezdaj. A aby motorka podpořila moje slova, nenastartovala. Nebejt po snídani tak bych jí sežral minimálně kufr! To je tak když člověk kecá a nechá na tom píchlou navigaci. Zdenda sedl na své GS (moje bývalé GS) a jel pro svoje auto a startovací kabely. Kabely zapojený, motorka vrčí. Tak co. Kabely bereme sebou a jedem. Nakonec asi 120 kilometrů při teplotách 8-12 stupňů a bylo to fajn

Lucky-Jarda (44) napsal 13.11.2016 v 16:28

Řídítka sem jen vytáhl z pod brejlí a dal je nad brejle

Tazitaz (12) napsal 11.11.2016 v 19:57

Akumulátor? Mam Odyssey PC 680 za 3400,- Namontoval jsem ji 1.4.2010 a každý jaro jen natáhnu kabely k autu a jednou brnknu. Garáž má přes zimu 3°C. Nedobíjím,nedolévám,no prostě kolemsvětka pro dvouválce. Startovací proud 680.
Řidítka? Co Vario?

forman59 (0) napsal 31.10.2016 v 17:09

To je super,pěkně si hraješ.

Rumman-T5P (-2) napsal 31.10.2016 v 15:16

sorry ale totální blbost... možná to poznáš na okruhovém speciálu kde honíš každé deko a to ještě u jiných rychlostí než jezdíme my v provozu... když jsi rozhodil geometrii rámu přehozením brýlí to chápu že cítíš změnu, ale to je vše co poznáš... nějaké závažíčko na cesťáku a ještě u boxera ?? za mě blbost

Lucky-Jarda (44) napsal 30.10.2016 v 21:20

Dej si na jednu stranu 120 gramů a na druhou nic. Uvidíš jak moc je těch pár gramů znát. A jestli ne tak to držíš jak kladivo.

Rumman-T5P (-2) napsal 30.10.2016 v 18:44

120 gramů na straně jako poznáš ??? to není o fyzice ale leda tak o pocitu... na dvou motorkách mám gripy bez závaží a rozdíl žádný... ani ve vibracích... vem si troje rukavice a máš 500 gramů nahoře raz dva

Marty--Mortimer (16) napsal 30.10.2016 v 18:00

• Lom Amerika

Kamarádi mě pořád uháněli že sem s nima ještě nikde nebyl a že takhle by to teda dál nešlo páč na kamarády se prostě nesere. A že jako poslední výstraha a jestli s nima nepojedu tak si mě vyškrtnou z přátel na fejsbůku a

Vloženo: 28.06.2016
    Uskutečněno: 28.06.2016
  • Poznáváme se

Dnes sem chtěl zkusit jak si ST povede při opravdu kochacím tempu a vyrazil sem z HK směr Olešnice v Orl. horách. Tempo fakt na pohodu a jen vyjímečně přes devadesát. Občas i nějaká polňačka, občas i pole. Nenašel sem žá

Vloženo: 10.06.2016
    Uskutečněno: 10.06.2016