Jawa 350/640 (2016)

Vlastník Jeňula
Vloženo 21.5.2016
Aktualizováno 30.7.2023

Vloženo: 29.01.2017, Uskutečněno: 29.01.2017, Stav tachometru: 4650 km, Zhlédnuto: 20x

Zima je asi ideální dobou na různé úpravy a opravy, případně prevenci. Tahle dodělávka se týká toho třetího případu. Taky se mi povoluje seřizovací šroub spojky, a ani prasklého vahadélka vypínání spojky se nechci, někde v Horoucích Peklech, dočkat.
Takže podivný bazmek v podobě kusu péra z budíku, co má dle utopických představ výrobce aretovat seřizovací šroub, jsem ponechal pouze pro výstrahu před lidskou blbostí, a nahradil ho dle vzoru našich fotrů kontramatkou s odpovídajícím jemným závitem (ještě že jsem tu plechovku se spojovákem po Moskviči nevyhodil). Aby krouťák při jejím utahování nechytaly vidličky vahadla, do pístku jsem vybrousil drážky pro třináctku klíč. Mělo by být vystaráno, doufám.
Do chatrného vahadla jsem vložil na míru zbrousenou matku a po obvodu, zvrchu zespodu, ji zavařil.
Dodávám mé oblíbené "a je po ptákách".

Deyva (3) napsal 29.01.2017 v 20:40

Tak ja problem s povolovanim nemam, ale to zavareni, vyvareni a vybrouseni mam za sebou taky At to jezdi

• Na konci sezóny...

Po delší odmlce další záznam do deníku Jawy, i když nebude rozsáhlý, protože toho není příliš ke psaní. Letos jsem motku protáhnul Rumunskem, a jak už to v mém případě bývá zvykem, trefil jsem se do období lijáků,

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.10.2018
    Uskutečněno: 19.10.2018
  • Údržba před sezónou

Tak jsme se konečně dočkali konce letošní zimy - slovo konečně je fakt na místě, protože to vypadalo , že snad ani neskončí. Letošní sezóna bude pro Jáwku náročnější - v létě se chystám na ní vyrazit do Rumunska, takže

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Úprava ovládání sytiče

Konečně proběhla změna v ovládání sytiče. Šmátrat v zateplených rukavicích po původní páčce sytiče na karbu, už mě vážně přestalo bavit. Další výhodou téhle úpravy je možnost plynule zavírat sytič, jak se postupně prohř

Vloženo: 24.09.2017
    Uskutečněno: 24.09.2017