Jawa 350/640 (2016)

Aktualizováno 30.7.2023

Deník motorky
Nalezeno 11 záznamů

• Na konci sezóny...

Po delší odmlce další záznam do deníku Jawy, i když nebude rozsáhlý, protože toho není příliš ke psaní. Letos jsem motku protáhnul Rumunskem, a jak už to v mém případě bývá zvykem, trefil jsem se do období lijáků,

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.10.2018
    Uskutečněno: 19.10.2018
  • Údržba před sezónou

Tak jsme se konečně dočkali konce letošní zimy - slovo konečně je fakt na místě, protože to vypadalo , že snad ani neskončí. Letošní sezóna bude pro Jáwku náročnější - v létě se chystám na ní vyrazit do Rumunska, takže

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Úprava ovládání sytiče

Konečně proběhla změna v ovládání sytiče. Šmátrat v zateplených rukavicích po původní páčce sytiče na karbu, už mě vážně přestalo bavit. Další výhodou téhle úpravy je možnost plynule zavírat sytič, jak se postupně prohř

Vloženo: 24.09.2017
    Uskutečněno: 24.09.2017
  • Sestřelen

Jednou to muselo přijít, srážka s blbcem je na motce asi nevyhnutelná. Pro řidiče dodávky je ideální se před jízdou posilnit několika panáky, které podpoří kreativitu, kupříkladu k jízdě po levé straně silnice. To je tep

Typ: Havárie
    Vloženo: 22.07.2017
    Uskutečněno: 21.07.2017
  • Kontrolka minimálního množství oleje

Zatím se mně ještě nestalo, abych si při tankování zapomněl zkontrolovat a dolít olej do nádržky pod sedlem. Jak se tak ale znám, určitě bych si jednou nevzpomněl. Řešení jsem našel ve vykuchaném snímači hladiny z víčka

Vloženo: 01.07.2017
    Uskutečněno: 01.07.2017
  • Poloautomat spojky

Zima je asi ideální dobou na různé úpravy a opravy, případně prevenci. Tahle dodělávka se týká toho třetího případu. Taky se mi povoluje seřizovací šroub spojky, a ani prasklého vahadélka vypínání spojky se nechci, někde

Vloženo: 29.01.2017
    Uskutečněno: 29.01.2017
  • Plovák

Po minulém tankování mně vyšla o dost vyšší spotřeba, což byl poplašný signál a důvod k hledání příčiny. No, žádná pohroma se nekonala, blbůstka: jeden z plováků nabíral benzín kolem slisovaného spoje. Vyměněno, seřízeno

Vloženo: 18.10.2016
    Uskutečněno: 18.10.2016
  • Kam s ní?

Po delší odmlce mám opět zase aspoň nějaký námět, vhodný k zapsání do deníku mé třindy. Opravdu není o čem psát - děvenka si "sedla" a seká latinu. Několikrát mě zamrzelo, že v Týnci už nedávají do třind pumpičky

Vloženo: 27.09.2016
    Uskutečněno: 27.09.2016
  • Zlepšováček

A tak jsem to zakřiknul, s tou samou chválou. Právě jsem si všimnul, že se mi tak nějak kolíbe zadní světlo. Naštěstí jsem se ani nepokoušel ho nějak drasticky dotahovat - jak jsem po odkrytí zjistil, nejspíš by ty plast

Vloženo: 24.07.2016
    Uskutečněno: 24.07.2016
  • Zajeto

Uběhl nějaký čas a skoro 1000 dalších ujetých kilometrů od mého posledního záznamu v deníku. A je to tak vlastně dobře, protože se neudálo nic, co by stálo za záznam. Všechno funguje jak má, bez problémů. Když jsem minul

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.07.2016
    Uskutečněno: 24.07.2016
  • Dodělávky

Už jsem se tady rozepisoval o "kvalitě" montáže v Týnci, ale napadlo mě, že by nebylo ke škodě jít víc do detailů, protože by to mohlo prospět případným dalším novým majitelům, na co si mají dát pozor. O nedotaženém spoj

Vloženo: 02.06.2016
    Uskutečněno: 02.06.2016