Kawasaki Zephyr 550 (1991)

Vlastník Sajko
Vloženo 3.5.2016
Aktualizováno 3.5.2016

Klasika.Na motorce je vše originál,žádné úpravy.Pouze jsem vyměnil primární a rozvodový řetěz.

První dojmy - Motorka mi hned sedla.Velmi lehce ovladatelná.Překvapily mě brzdy, které mají ostrý nástup, ale hned jsem si zvyknul.Líbila se mi i výška sedla, jelikož nejsem žádný čahoun.

Doplňky na motorce - Nosič vlastní výroby, kufr a plexištítek

Zephyr se mi vždycky líbil.Když se objevil tento kousek bez nějakých úprav v původním stavu a nedaleko mého bydliště, neváhal jsem.Chtěl jsem zrovna i něco na dlouhé zimní večery.
Se Zephyrem jezdím spíš na pohodu.Mám rád když motor běží lehce bez zbytečného vytáčení, ikdyž párkrát jsem ji rozdováděl a i v zatáčkách seděla parádně.Spotřeba se motá kolem 5l.Ve dvou už je to horší s výkonem, ale dá se to.
Do Kawy jsem investoval minimálně.Kdž jsem ji koupil měla zánovní pneu a řetězovku, akorát motor na volnoběch chrastil.Vyměnil jsem tedy primární a rozvodový řetěz a motor chrastí pořád.Potom jsem se někde dočetl že je to normální.Na rozebraném motoru nebylo znát žádné opotřebení, nato že má mít naběháno 76000.Ventilové vůle byly OK, takže jsem ušetřil za podložky.
Ještě jsem vyměnil ložiska řízení a celou ji vyleštil.Nejvíc mi daly zabrat kola.Musel jsem nejdřív odstranit ochranný lak a pak leštit.
Potom už jsem se jen kochal výsledkem.

Pítrs55
Pítrs55 napsal 10.05.16 v 16:57 10b.

Nádhera

Petr_TA
Petr_TA napsal 04.05.16 v 16:16 10b.

Mooooc pěkná klasika
10b

mstejska
mstejska napsal 04.05.16 v 08:49 10b.

krasna klasicka motorka. Takove se mi libi.