Suzuki XF 650 Freewind (1997)

Vlastník Verxes
Vloženo 18.4.2016
Aktualizováno 4.5.2016

Univerzální, lehce ovladatelné cestovní endurko s japonským srdcem

Motorka koupena od FIRMA:MotoTrade (Třebíč) - S prodejcem spokojenost maximální - koukli jsme na stroj, projeli ho, dali si kávu, podepsali papíry a jelo se domů. Jedinej problém byla baterie, která vypadala, že bude KO, ale rovnou mi byla nabídnuta nová baterie zdarma, nebo STK v hodnotě 1200Kč (volil jsem druhou variantu a baterku jsem dal doma oživit na nabíječku a jezdím na ní dodnes)..

Aprilia Pegaso 650: Ve srovnání s Freewindem lehce větší poruchovost (nejvíc si uživatelé stěžují na elektriku)
BMW F 650: Převlečený a předražený Pegaso
BMW F 650 GS: Na mě už moc drahý, za cenu na který to v bazaru začíná, tak jsem sehnal Freewinda v ideálním stavu

První dojmy - Motorka se ovládá opravdu v pohodě, je to jednoválec, takže je třeba ho trochu víc točit, ale na to se rychle zvykne (motorka vám to dá hned najevo, že je třeba točit víc.) a motorka se dá snížit, takže je to dobrá volba i pro holky a menší kluky. Na jednobuch to ani moc nevibruje.

Motorku bych doporučil pro - Pro holky a začínající motorkáře. A pro každého kdo chce cestovní enduro a má jen ŘP sk.A2 (do 35Kw)

Doplňky na motorce - Koupil jsem ji s turistickým plexi, 12V zásuvkou, bočními Givi kufry a centrálním stojanem. Já jsem na to dokupoval navíc zatím akorát padáky.

Zatím nemám moc naježděno, takže zatím nic - najezdil jsem cca 100km. Nechal jsem to odservisovat - prakticky jen vyměnit olej, filtr a ventily a teď jí mám kompletně připravenou na sezónu.

Takže tuto část časem upravím.