Suzuki DL 1000 V-Strom (2015)

Vlastník Ander1986
Vloženo 16.4.2016
Aktualizováno 10.3.2023

Vloženo: 24.08.2017, Uskutečněno: 21.07.2017, Stav tachometru: 11896 km, Zhlédnuto: 39x, Firma: FIRMA:H3 Moto (Paskov)

Motorka je ještě v záruce, tak jsem se rozhodl, že servis bude proveden v autorizované pobočce. Předpokládal jsem, že by se měl měnit olej plus kontrola několika drobností. Protože mě čekala motodovolená, tak při jednom jsem ještě nechal vyměnit originální pneu za Metzeler Tourance EXP. Vzorek na původních ještě sice nebyl totálně kaput, ale pro klid duše jsem chtěl mít motorku na dovolenou na nových papučích. První zděšení přišlo, když se mě v servise ptali jestli mají vyměnit svíčky? S tímto jsem vůbec nepočítal. V manuále je uvedeno, že by se měly měnit až při 24 000 Km. Bylo mi řečeno, že je nezajímá co mám v manuále, že se řídí pokyny co mají uvedené ve spisech oni. No budíž, tak je vyměňte, řekl jsem. Další zděšení přišlo, když jsem zjistil, že jedna svíčka stojí přes 1000 Kč. Vzhledem k tomu, že V Strom je dvouválec, který má na jednom válci svíčky dvě, tak se nejedná zrovna o malou investici. Tato skutečnost společně s mým úsudkem, že svíčky ještě nebylo nutné měnit ve mě zanechala zvláštní hořkost. Sečteno, podtrženo ... prostě paleta, tak nevím jestli jsem z levného kraje, ale tolik jsem nepočítal. Žil jsem v domění, že svíčky nemůžou být přece tak drahé. Trochu jsem hledal. Podle manuálu tam příjdou jen ty jediné s označením LMAR8BI-9. Ceny jsou i na internetu dost vysoké. Né však tolik jako jsem za ně zaplatil já. Dají se sehnat od 750 Kč. Na PartsDepotu za přibližně 850 Kč. Podle tabulek od Brisku se dají jejich svíčky pořídit za 500 Kč. Rozhodl jsem se, že už si budu na motorce dělat základní věci jako oleje, kapaliny zase sám. Tak jako na starém Stromkovi. Odbornější věci svěřím osvědčenému mechanikovi panu Šebečkovi do Bašky, tam není o kvalitu práce nouze. Navíc se domnívám, že by to bylo i za zlomek ceny. Toť má zkušenost.

horak.r72 (1) napsal 25.08.2017 v 14:47

Nestěžuj si... Já už mám za sebou servis po 24 000 km , taky u autorizovaných... R.

Ander1986 (0) napsal 25.08.2017 v 00:06

Přesně to mám v plánu. Jakmile dojezdím na tyhle 24 tisíc, tak tam vrátím zase ty původní a namotám dalších 12 tisíc. Jinak je to jak píšeš tahle mašina má iridiové už jako standart. Pokud bych měl dodržet přesně to označení co je v manuálu, tak ceny jsou opravdu dost vysoké navíc se ta svíčka skoro nikde nedá sehnat. Otázka je jestli by se dala nahradit třeba jiným modelem v rámci NGK. U Brisku mi tam podle jejich vyhledávače taky vyšel jeden model.

Horneťák900 (0) napsal 24.08.2017 v 23:54

Výrobce jasně udává servisní intervaly, takže podle mě zbytečná investice do svíček, měls říct, že tě nezajímají jejich spisy, ale co udává výrobce, dál bych o tom nediskutoval.Svíčky v přebalech výrobce motorky jsou vždycky drahé (Suzuki, Honda...), protože ty přebaly musí někdo zaplatit.Takže kupovat NGK jen v jejich originál přebalech např. na www.motostar.cz nebo ten partsdepot, ale tam jsou taky drazí.Ale ne u dealerů, ikdyž v autorizovaných servisech tam stejně dají jen jejich svíčky.To, že ta svíčka stojí tolik, tak proto, že je iridiová.U některých, asi u novějších motorek už jsou iridiové svíčky standardem.Pokud ti ty starý svíčky vrátily, tak bych je tam pak lupnul zpátky na zbylých 12000km.

• Moto Chorvatsko - Robinsonáda na Pašmanu 11.8. - 26.8.2

Dovolená na motorce už se pro nás stává takovou tradicí. I letos tomu nebylo jinak. V minulých letech se nám oplatilo zamluvit si někde ubytování na delší dobu a poznat tamější krajiny více dopodrobna z jednoho místa. Tí

Typ: Dovolená
    Vloženo: 21.09.2019
    Uskutečněno: 11.08.2019
    Tachometr: 31935km
  • Rumunsko (Fagaraš) 29.6. - 5.7.2019

Na tuto moto akci mě zlákal kolega motorkář. Přešel ze silničních strojů na cestovní enduro. Pořídil Yamaha Tenere 1200. To je typ motorky co si vyloženě říká o dobrodružnější výpravu mimo zpevněné silnice. Už dlouho plá

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.07.2019
    Uskutečněno: 29.06.2019
  • Servis po 24 000 KM + Výměna Pneu Shinko E705 R

Nějak jsem usnul na vavřínech a zapomněl na zápis do deníku. Minulý rok na podzim jsem nechal udělat servis na Stroma po 24 tis km. Tentokrát jsem se vybodnul na autorizované servisy a svěřil motorku skutečnému odborníko

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 03.04.2019