Yamaha FZ6 Fazer (2005)

Vlastník ripple
Vloženo 4.4.2016
Aktualizováno 4.4.2016

Kráska s tými správnymi nadčasovými tvarmi, s motorom, ktorý dovoľuje pohodovú jazdu, ale i adrenalínové šantenie.

První dojmy - Na prvý pohľad krásna, klasických nefuturistických tvarov, ktoré sa mi páčia. Po prvom sadnutí mi skvele padla do ruky. To bol aj dôvod môjho výberu. Hľadal som príjemný posed pre moju výšku 181 cm a zároveň príjemné zvezenie pre spolujazdca, keďže jazdiť budeme spolu s ľadvinkou.

Motorku bych doporučil pro - Pre všetkých, ktorí chcú čitateľnú moto, ktorá bude rásť s nimi a neboja sa hneď od začiatku naskočiť na 600ku. A samozrejme páčia sa im tvary z predošlej dekády.

Doplňky na motorce - Moto kúpená s kufrom, pancierovými hadicami, krytom motora a mini smerovkami. Do budúcnosti plánujem doplniť 12V zásuvku a dovybaviť moto bočnými kuframi.

Průměrná spotřeba - 5.06687 l/100km

Už od detstva som poškuľoval po krásne naleštených cruiseroch. Videl sa v koži brázdiť nekonečné okresky. Minulé leto som sa rozhodol, že vo veku 31 rokov je čas spraviť si vodičák, lebo potom to už bude len ťažšie nájsť dostatok času. Tak som zašiel do autoškoly, kde sa mi prihovoril klasický chopprák si bruškom a bradou. Kurz som robil na Honde VF 750 C Magna, čo na začiatok bolo dosť zaujímavé pri jej hmotnosti, ovládateľnosti a roku výroby 1994. Ale som za ňu vďačný pretože som zistil, že toto nie je presne to, čo by som chcel od motorky. Vadil mi posed, nie len konkrétne na tejto moto, ale všeobecne posed s nohami napred. Nevyhovoval mi ani spôsob manipulácie s moto. Takže som sa rozhodol pre športovú turistiku. Vzhľadom na štatút začínajúceho jazdca som chcel niečo overené s klasickými tvarmi za dobrý peniaz. Nakoniec nám v garáži pristál šestkový Fazer s najazdenými 40 000 km.
Po absolvovaní prvých 350 km sú pocity skvelé. Jazda je veľmi príjemná s výbornou ochranou pred vetrom. Motor je do 7000 ot. min veľmi pokojný a jazda v týchto otáčkach je čisto na kochačku. Po prekonaní spomenutých otáčok sa z motora stáva šelma, ale s tým zatiaľ veľa skúseností nemám. Trošku ma prekvapil relatívne veľký brzdiaci účinok motora, ale možno je to len subjektívny pocit. Brzdy sú výborné a plynulo dávkovateľné. Podvozok je pohodlný a celkom úspešne zvláda i naše tankodrómy. Ovláda sa bez problémov a poslušne reaguje na vaše pokyny. Keďže moto bola kupovaná hlavne na výlety vo dvojici, tak skúsenosti ľadvinky sú len pozitívne. Na sedadle je dostatok priestoru na nájdenie si pohodlného posedu v uvoľnenej polohe. Úložný priestor po zaplnení servisným náradím a lekárničky sa zcvrkne na nula, ale preto máme kufor.
Zatiaľ skúsenosti zbierame, ale po dostatočnom počte kilometrov určite niečo doplníme.

jelda-f
jelda-f napsal 06.04.16 v 21:07 10b.

krásný Fazer ;) jsou prostě super tyhle motky. Ať slouží a kolama dolů