Kymco Xciting 300iR (2010)

Vlastník Deltič
Vloženo 27.3.2016
Aktualizováno 27.3.2016

Nádherná strojovna se vším všudy. ABS, LED svícení včetně deního. Zásuvka na 12V Dvojitá radiální kotoučová brzda v předu s pancéřovkami.

První dojmy - První dojem byl negativní z hmotnosti. Přecijen ze 125 která má 110Kg chytit tohoto masivního bytelného skůtra se 180Kg byl šok a změna. Ale je to o zvyku a už bych neměnil. Je svižný téměř nehlučný precizně spracovaný nikde nic neklepe nevrže vše funguje jak má.

Motorku bych doporučil pro - Pro každodení jezdce na krátké i střední vzdálenosti. Sice jsem nezkoušel ale myslím že jet 1000Km by se dalo také zvládnout.

Doplňky na motorce - Cestovní plexi. Držák na kufr.

Vybral jsem si jej pro pokročilou techniku kterou disponuje a to bez debat. Pro jeho krásné přední oči i lak. Je to kompromis mezi cestováním a denním užíváním ve městě. Váhově i rozměrově menší než 500 obsah ale zase svižnější pohodlnější než 125. Brzdy plně dostačující už kvůli dvojité radiálce v předu všetně systému ABS. Podvozek je naladěn skvěle. Nehoupe se až příliš a skvěle dřží při vyžší rychlosti. Nemá rád velké díry ale to asi žádný stroj. Ale i když už nějakou vyberete jste si pořád jisti tím že se bezpečně sunete v před a to je důležité. Prostor pro nohy je naprosto úžasný a dá se pohodlně ujet velká vzdálenost už i díky opěrce zad. Úložný prostor je dostačující. Dvě přihrádky z toho jedna uzamykatelná plus podsedlový prostor osvětlen a osazen zásuvkou na 12V i držákem na telefon. Akorát přilbu dovnitř nedáte. Abych to shrnul. Pro můj účel sedí bezvadně. Každý den do práce a z práce a o víkendu na výlet. 100 - 200 - 300km bez probému zvládnete na jeden zátah. Už i díky skoro 13l nádrži a nízké spotřebě pohodlnému posezu dobrému podvozku i motoru s variátorem.

Donald
Donald napsal 30.03.16 v 14:42 10b.

Mám Kymco Xciting 400 a People 300, oba jsou super skútry. Pro mě nejlepší volba. Tak ať dělá radost!

PremdaHonda
PremdaHonda napsal 27.03.16 v 22:02

Třístovky se stříkačkou jsou super stroje,výkon je slušný a hmotnost není moc vysoká..já mám za sebou dvě sezóny na Hondě 250 a zatim jsem spokojeny..Kymca se mi líbí taky moc