Suzuki GS 500E (1998)

Vlastník JOslejsek
Vloženo 16.3.2016
Aktualizováno 16.3.2016

Vloženo: 30.03.2016, Uskutečněno: 27.03.2016, Stav tachometru: 37712 km, Zhlédnuto: 23x

Jak jsem již kdysi zmiňoval moje GSo mělo oděrky na výfuku. Takto jsem to již zakoupil. Rozhodl jsem se to napravit. Naštěstí plechový ovál je z nerezu a ten se dobře leští. Navíc doma mám na to speciální pastu.
No postup je takový - nejprve je nutné provést hrubší broušení. Ideální je zrnitost brusného kotouče, či papíru na vibrační brusku cca 320. Nyní je nutné brousit tak hluboko, aby rýhy na plechu "zmizeli" jako by se povrch urovnal. Dále je vhodné provést broušení jemnějším papírem například zrnitost ideální vodním 600. Následuje kotouč nevím jak se přesně jmenuje, ale je vyfocen na jedné z foto. Dá se sehnat i jako houbička je z takových vláken. Tím je nutné leštit tak dlouho, než je povrch jednotný lesklo-matný. Poté přijde na řadu leštící kotouč a flexa. Důležité je nanést brusnou pastu na nerez. Pak už jen leštit jde to už překvapivě rychle. Výsledek stojí za to. Nejdelší a nejúnavnější jsou první dvě fáze broušení.

JOslejsek (0) napsal 30.03.2016 v 13:16

No jako rýhy pryč samozřejmě drobné "ďolíky" odstranit nejdou. Nikdy to už nebude jako naprosto nové. Když svítí slunce a leskne se to jak zrcadlo, vidíš jakoby deformovaný zvlněný odraz. Kdyby někdo věděl jak toto odstranit tak udělá radost. Je to stejný jako když máš lesklý lak a pod tím důlek přitom lak je nepoškozený. No jako tento problém je vidět fakt za slunečného dne a z blízka. Jinak fotím mobilem takže kvalita taky vo ničem.

Rebel83 (43) napsal 30.03.2016 v 12:58

Mno, to je fakt, ale krapet z dálky

JOslejsek (0) napsal 30.03.2016 v 12:47

No pač nevím proč jsem to nevyfotil jak předtím... No pak z boku to máš na dalších dvou. Upravím popisek. Jinak jsem to leštil i nahoře proto jsem tu fotku asi udělal. Ono jak jsem to leštil tak původní byl takový matný a musel jsem "objet" celý lauf.

Rebel83 (43) napsal 30.03.2016 v 12:45

Proč foto "Výsledek!!" je foceno ze shora, když škrábanec byl (nebo je) na boku

• Prodáno ;-)

Tak už GSko není :-( ale no co už je připraven Banďour 650 ;-)

Typ: Prodej
    Vloženo: 07.03.2017
    Uskutečněno: 07.03.2017
  • Údržba a vlastně první po koupi

Jak už to bývá je potřeba se o stroje starat ;-) . Předchozí majitel sice tvrdil, že není nutné hned provádět pravidelnou údržbu, že ji před pár měsíci provedl, ale já mám rád vše pod kontrolou a rád si vedu "servisní l

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.03.2016
    Uskutečněno: 23.03.2016
  • Nákup Suzuki GS 500E

Po telefonické domluvě a následné prohlídce jsem byl rozhodnutý koupit již vybranou motorku. Předchozí kusy buďto daleko, nebo to někdo "vyfoukl" přede mnou. Koupě proběhla v Chrudimi. Stav dobrý, pneu bylo 70 %, řetězov

Typ: Koupě
    Vloženo: 30.03.2016