Minsk 12 (1994)

Vlastník LUKYN4810
Vloženo 4.3.2016
Aktualizováno 4.3.2016

Minsk mmvz 3112 r.v. 1994
musím přiznat že mě velmi příjemně překvapil i když se jich někteří lidé bojí kvůli špatné dostupnosti dílů.

ČZ 125/488: bud drahe nebo nebyly
Jawa 125 Dandy: velký minus spolehlivost

První dojmy - Když minulý majitel otevřel garáž jen jsem koukal jak je velkej. Bohužel 7 let nejel a mel propadlou STK takže ještě tu sobotu co jsme ho přivezli jsem sundal druhé řídítka (byl určen na autoškolu) a vyčistil karburátor. Po tomhle ihned chytil :) dnes po užívání chytá na první kopnutí. Abych to zakončil minsk mě ohromil svou velikostí, pružností motoru a pohodlném cestováním ve dvou.

Motorku bych doporučil pro - Pro kluky kterým se líbí retro vzhled a chtěj stíhat kamarádům na vysokootáčkových dvoutaktech

Doplňky na motorce - kufr

Tento stroj jsem si vybral proto ze čz125/488 byly drahé nebo ve špatném stavu. Naskytnul se tento minsk a ja si vzpomněl na top gear kde jel přes vietnam.

Jízda je pohodlná s minimálními vibracemi. Motor táhne krásně od spoda. Brzdy jsou vynikající opravdu zabrzdí. Cestování se spolujezdcem je pohodlné jak jsem se zmínil jedná se o velkou motorku :) Na motorce je hodně způsobů jak uchytit věci já jsem si pořídil kufr abych nemusel mít na drobnosti batoh ze kterého začnou po nějaké době bolet záda. Spotřeba se pohybuje kolem 3.5 litru, ale když se chce člověk svést tak na to nesmí koukat občas se ale pavouci vyméct musí :D
S náhradníma díly je to nic moc (za to může skutečnost ze se sem nikdy oficiálně nedovážel) ale pasují tam z jiných motorek. Jedna se o velmi spolehlivý stroj měním jen spotřební věci jako jsou svíčky, žárovky apd.

Jezdím převážně okresky a město do terénu s ním nejezdím jednak mě to nebaví se radši ukážu na silnici :) a nechci ho tam zbytečně trápit.

Cestovaní je radost sama na čtyrku a skoro na volnoběh jede 80km/h což je super a i spotřeba pak vypadá suprově. max jsem s ním jel okolo 105 dal by i víc ale to už jsem nechtěl motor tak točit. Zkrátka stíhá dnešní provoz obstojně :)

GL1
GL1 napsal 09.03.16 v 20:55 10b.

jseš borec, za odvahu 10b

pajapaja
pajapaja napsal 09.03.16 v 16:11 9b.

raid
raid napsal 09.03.16 v 12:57 10b.

parádní raritka, radost číst mezi těmi všemi místními GS A prima přístup, je super že sis to nekoupil jen na zničení. Takže rozhodně plný počet a mnoho zdaru

LUKYN4810
LUKYN4810 napsal 09.03.16 v 12:13

Já jezdím jen na pul plynu vic ne. Není třeba ho točit

laďa-prášil
laďa-prášil napsal 09.03.16 v 08:19 7b.

Zajímavý stroj, jenom nechápu že jede 80 skoro na volnoběh a 105 už jsi nechtěl motor tak točit