Yamaha TMAX (2004)

Vlastník TUNER.
Vloženo 29.2.2016
Aktualizováno 29.2.2016

Yamaha T-Max,asi nejlepší sportovní skútr.

První dojmy - Pro skútra jsem jel cca 400 km a nevěděl zda si ho vůbec odvezu. I přesto že jsem již měl zkušenost se svezením na stejném skútru,ale ještě před faceliftem s karburátorama,který mě mimochodem příliš nenadchl,věděl jsem po zkušební jízdě že tenhle stroj si domů odvezu...a hezky po ose :)

Doplňky na motorce - teploměr
zásuvka 12V

Na skútrech jezdím cca 15 let a vlastní stroje s variátorem mám cca od roku 2006. Před tím proběhlo i pár slabších motorek,enduro,cestovní enduro. Nakonec jsem skončil pro pohodlí u variátoru a tak po různých strojích od 50 ccm až po 500 ccm jsem skončil u T-Maxe. Mam rád sportovní stroje,takže těžké mohutné parníky jako třeba Burgman mi nic neříkají a tak je T-Max jasná volba. 2 roky jsem na skútrech závodil a sbíral zkušenosti jak v jedné stopě,tak při selektování nejvhodnějšího stroje pro mé potřeby.

Skútr jede,na skútra celkem dobře,brzdy brzdí,podvozek se nekroutí. Úložný prostor tak akorát,není tak velký jako u cestovních skútrů,ale to se dá očekávat. Spotřeba cca 4,5-5 litrů,ta by mohla být klidně na dnešní dobu nižší ale dvouválec holt papá víc než jednoválcové skútry stejného objemu.

Cestování i na delší vzdálenosti není problém.

Na skútru mi chybí teploměr + zásuvka na 12V které ale nebyl problém za pár korun dodělat.

tmaxmoto
tmaxmoto napsal 23.04.17 v 11:06 10b.

Krasavec, ty sis ho určitě již dotvořil k obrazu svému .
Co se jízdních vlastností týká - určitě srovnatelné s motorkou.