BMW R 1200 R (2011)

Vlastník matas125
Vloženo 21.2.2016
Aktualizováno 21.8.2016

K motorce můžu říct snad jenom to, že má velmi příjemně se chovající motor s dostatečným výkonem. Nechybí, ale ani zbytečně netrápí přebytkem. Brzdy se dávkují perfektně a celková ovladatelnost je na jedničku. Radost jezdit!

První dojmy - Měl jsem před tímhle krasavcem pár motorek, ale kde se hrabe na tohle eRko tohle jak jednou osedláte tak nechcete nic jiného...BMW R1200R je o čisté radosti z jízdy, nic víc v tom nehledejte. Navíc je to motorka s nejmodernější technikou a designem, který zub času jen tak neotupí. Co víc můžete chtít... + Design + Technika + Spotřeba + Spolehlivost + Výkon

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych že motorka je vhodná pro každého kdo má něco najeto, ať pro někoho na cestování tak i okolo komína.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, malé plexi, kryty ventilových vík s nálepkami Černé BMW(doděláno), originál držák bočních kufrů a plotna na horní kufr, dělané sedlo.

Jsem prostě klasik

Vezmeme to ale pěkně popořádku. V názvu má tahle motorka slovo Classic, to abyste nepřehlédli oproti standardu pletený ráfky, pochromovaný výfuk, zrcátka ve stejné úpravě a hlavně prďácký rychlý bílý pruh na nádrži a předním blatníku. Výrobce se však s novým modelem pomazlil daleko víc. Například tu máme novou 41mm přední vidlici. Dále motor DOHC převzal techniku od sportovce HP2 a se 110 koňmi a 120 Nm dřímá v klasickém trubkovém rámu. Podvozek je elektronicky nastavitelný pomocí systému ESA. Systémy jako ABS, ASC (kontrola stability), RDC (kontrola tlaku v pneu) tomu dávají technický šmak. Je tady toho dost, prostě BMW..
Když motorku jednoduše popíšu: Je to Silák s dobrou povahou!!
Pro mě je to nádherný stroj který má výborné jízdní vlastnosti.
Motor krásně vychytaný dvouvačka - Měl jsem před tímhle modelem starší jednovačku R.V.2007 byla taky fajn ale tahle dvouvačka bere krásně od spodu a je to jedna velká radost!!Spotřeba super, podvozek díky ESA nádhera, brzdy luxus, Servis a údržba díky kardanu luxusní, Olej motorák dávám CASTROL POWER 1 RACING 4T 10W-50 a do Převodovky a kardanu CASTROL 75W-140.
Myslím si že eRku je úplně jedno jestli je v alpách nebo ve městě prostě je to motorka jak na cestování tak i do města...

Piki
Piki napsal 29.12.18 v 19:15 10b.

Tak tohle je prostě best

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:37 10b.

libajs
libajs napsal 28.02.16 v 17:59

pěkná

Tentum
Tentum napsal 27.02.16 v 22:36 10b.

Ač jsem jezdil na modelu 2015 - už vodník, chápu proč nani jezdíš. Když si na tuhle motorku člověk sedne tak je zcela pohlcen a stavá se součástí stroje. Jezdilo se mi na ni fakt dobře, fak povedený železo...ale nebudu se rouhat Guzzi je prostě Guzzi

matas125
matas125 napsal 24.02.16 v 21:48