Suzuki AN 400 Burgman (2008)

Vlastník zizour
Vloženo 1.2.2016
Aktualizováno 17.3.2021

Vloženo: 28.08.2016, Uskutečněno: 28.08.2016, Stav tachometru: 38300 km, Zhlédnuto: 11x

Originální kufr na první pohled vypadá, že svítí. Ale nesvítí. Takže jsem mu musel trochu pomoci. Mým požadavkem bylo, aby koncové světla svítili asi na 50% a při zmáčknutí brzdy se rosvítili na 100% společně s brzdovým. K tomuto cíli je potřeba jeden odpor a jedna dioda. Viz zapojení.
Na blinkry jsem použil žluté LED - přes červené plexi svítí méně ale stále žlutě nebo spíš oranžově.
Na koncové a brzdové jsem použil bílé LED
LED jsem vybral na 12V v GME už nevím které to přesně jsou. Lze použít cokoliv na 12V
Příklad:
LED modul

Normálně jsem kufr rozebral, provrtal, a LED moduly přišrouboval šroubky M3x10. Vše jsem jistil epoxidem (5minutový ve dvou stříkačkách). S kabelem mi to moc nešlo. Asi 3 dny jsem ho postupně lepil epoxidem, ale stejně se obávám, že na plast ABS to moc držet nebude. Je to 5ti žilové lanko.
Konektor jsem použil vodotěsný:
Konektor 1/2
je nutno k němu dokoupit piny.
Proříznul jsem přepážky a kabel jsem tam zaplácnul epoxidovou plastelinou - taková ta tičinka (LIDL 69kč)
Prostě práce na celý víkend.
Doporučuji ještě vnitřek světel natřít na bílo. Na slunci jsou totiž bíle LED moduly vidět. Je to trochu vidět i na fotkách.

P.S: koncová svtěla ve skutečnosti svítí méně a při brždění více, ale na fotkách to není moc poznat protože foťák si to vždy upraví.

tomcruise77 (10) napsal 30.08.2016 v 05:37

Frajeeer. Ty z toho zachvíli uděláš GoldWinga

spike-cz (137) napsal 29.08.2016 v 03:21

zizour (12) napsal 28.08.2016 v 23:34

Na první fotce je kufr vzhůru nohama.
Opravuji:

Nakonec je to jedno, stejně s tím člověk motá na všechny strany.
Jinak veškeré jspoje jsem jednoduše letoval pájkou. i v motorce.
Kryt mezi světly lze jednoduše vyrthnout násilím směrem vzad a pak provrtat.
Velký pozor dávat při zapouštění šroubků. Vrták se do plastu zakousne a hned je tam díra jako prase.

• Hrátky se světlem - noční video

Noční video, kde je vidět hlavně zadní laser. https://youtu.be/ZUFSzHv889o

Vloženo: 27.05.2019
    Uskutečněno: 27.05.2019
  • Tuning - hrádky se světlem

Začalo to již dříve nespokojeností se svícením pouze jednoho světlometu. Pokračovalo osvětlením kufru a nyní to pokračuje touto parádou. Bude se hodit v mlze a dešti a taky na srazech.https://youtu.be/MwztcLuBFB8 Někte

Vloženo: 11.05.2019
    Uskutečněno: 11.05.2019
  • Tuning - vyhřívané sedadlo

Vyhřívání koupeno na Ali. Výkon je 20/40W. Max odběr je 3A. Vyhřívání je určeno do auta, takže topí obě podušky zároveň. Na 1 jsou zapojeny do série a na 2 paralelně pomocí relátka. Vypínač jsem dal na levou ruku mezi ob

Vloženo: 11.05.2019
    Uskutečněno: 11.05.2019