Jawa 50/550 Pionýr (1956)

Vlastník CadLubeen
Vloženo 31.1.2016
Aktualizováno 15.8.2023

Zase jsem se musel vrátit k babi na půdu. Doufám, že už tam nic dalšího není, jinak už mě manželka asi vyrazí z baráku!

Motorka koupena od #Dovezlmitostryc :-)

První dojmy - Pařez. Nejkrásnější ze všech Pionýrů! Nádherná padesátka, která se mi vždycky líbila :-) . Není to sice žádnej trhač asfaltu, ale dojem max. Pro pohodovou retro jízdu na nedělní odpoledne. Už se těším, až vyrazíme

Motorku bych doporučil pro - Kdo to má rád

Doplňky na motorce - Kupodivu vubec nic

Před X lety jsem dostal od strejdy tohohle Pařeza. Původně ho v 70tých letech přivezli jako uplnýho dezoláta (což mu zůstalo), coby dárce pro 555, kterou už vlastnili. Dlouho se s nim nic nedělo a pak dlouhá léta sloužil k náhánění ovcí po pastvách. Když přestal jezdit, tak ho odstavili a po pár letech po úklidu ve stodole mi ho přivezl. Asi mu bylo líto ho vyhodit.

No tak jsem to rozebral a strčil na půdu. A pak tam ležel asi patnáct let.

A když jsem z půdy loni stěhoval do garáže Califa, všimnul jsem si tohohle fichtla. A zase mi to začlo šrotovat v hlavě...

Dlouho jsem to nevydržel a už jsem ho rval do kufru od auta a stěhoval ho domu do garáže . Samozřejmě když manželka nedávala pozor, tak trošku polopotají

Každopádně renovace (jestli se tomu tak vůbec dá říkat) bude probíhat co nejcitlivěji, podobně jako u prasete. Hlavně ho opravit do 100% funkčního stavu. Rám je sice asi 100 x vařenej, ale to ňák dáme.

Pak nakonzervovat ..., prostě to bude taková ta patinovka. Ta, co ti vždycky když se na ní podíváš, bude vyprávět ten svůj příběh .

Viz Kampaň Stop zbytečným renovacím: http://www.motomaga...u=100&pos=kampan

Nastříkat se to dá přece vždycky, zpátky už to ale nedáš . Navíc všechno, co jsem vyměnil (elektrika, rozlámaný stupačky, šrouby, atd...), jde uskladnit do krabice. Hlavně nic nevyhodit!!!

2STROKE4EVER

Herejk
Herejk napsal 05.01.17 v 20:24 10b.

Leštěnky jsou krásný, ale na silnici to není, spíš do obejváku

Rottweiler
Rottweiler napsal 05.01.17 v 17:52 10b.

Ten původní stav má něco /podstatného/ do sebe!!!

fiato
fiato napsal 10.10.16 v 17:15 10b.

LG702BE
LG702BE napsal 11.04.16 v 19:32 10b.

Pařízek je dobrej řízek. Ať ti jezdí bez poruch.

CadLubeen
CadLubeen napsal 01.02.16 v 14:21

Bikerr3979 - Díky . Jinak Calif má menší technologickou přestávku. Připravuju 639 na sezonu, pak zprovoznim Pařeza a pak na Califa vlítnu