Jawa 350/639 Chopper (2004)

Vlastník Lobi
Vloženo 14.12.2015
Aktualizováno 17.2.2016

Vloženo: 08.03.2016, Uskutečněno: 01.03.2016, Zhlédnuto: 37x

Při přípravě na letošní sezonu mi ze záhadných důvodu přestala fungovat kontrolka dobíjení, respektive svítí stále, i když s nastartovaným motorem mi alternátor dává přes 14V při dvou tisících otáčkách. Tak abych nemusel kupovat nový regulátor R67, který stojí skoro tisícovku, jsem si sehnal malý voltmetr na padesát korun a zatavil jej do pouzdra. Zároveň jsem tam zatavil jednu zelenou ledku jako kontrolku rozsvícení předního světlometu.

Výsledný modul jsem připevnil mezi stávající kontrolky a řídítka a nevypadá to zle. Z původní kontrolky dobíjení jsem samozřejmě vyndal žárovičku, aby tam stále nesvítila.
Aby někoho nemátli nízké hodnoty voltmetru na fotkách, tak to bylo foceno při vypnutém motoru.

Lobi (0) napsal 21.03.2016 v 13:31

Vypadá to super, ale testoval jsem to jen v zimě v garáži. Teď jsem zjistil, že venku na sluníčku má display příliš slabý jas. Ještě s tím zkusím něco vymyslet aby to bylo lépe vidět i za dne

Dawes (9) napsal 10.03.2016 v 09:34

vypadá to líp než kdyby originál

• Zprovoznění oilmasteru

Tak jsem se po loňsku s odpojeným oilmastrem a několika lety, kdy byl stroj uskladněn a nejezdil u předchozího majitele dostal ke zprovoznění oilmasteru. Znamenalo to samozřejmě nové hadice, vyčíštění nádržky na olej a

Typ: Oprava
    Vloženo: 29.03.2016
    Uskutečněno: 15.03.2016
  • Kryt řetězu

Tak jsme v rámci zimní údržby demontoval kyvnou vidlici kvůli promazání a výměně futer a zároveň mě napadlo předělat kryt řetězu. Původní totiž nebyl kompletní a nevypadal nic moc. Také se ten originální špatně nasazuje,

Vloženo: 08.03.2016
    Uskutečněno: 01.01.2016