Jawa 350/634 (1983)

Vlastník Winkl
Vloženo 11.12.2015
Aktualizováno 11.12.2015

Klasická konopnice, jedna z posledních čtyřek, už dlouho jsem o ní mluvil, líbí se mi motorky z 70.-80.let.

První dojmy - Sehnal jsem jí loni od strašího pána, který ji zdědil po bráchovi a chtěl ji odhlásit.Naštěstí mu to rozmluvil úředník na DI, že se taková motorka ještě nechá prodat. Tímto děkuji úředníkovi z Chomutova:-).

Nikdy jsem neměl Jawu, Vždycky MZty a pak japonce. CHtěl jsem mít českou motorku a 634ka se mi líbí nejvíc. Přivezl jsem jí v kompletním stavu, jen stála 20let pod celtou zaházená dřevem. Vyčistil jsem karburátor,nalil nový benzín, dal baterku a chytla na první šlápnutí. Neskutečný!!! Tím mě totálně dostala a teď jí lecos odpustím. Komplet jsem jí rozebral, krom motoru, vše vyčistil, dal nové chromové dráty,ostatní chromy i barvu rozleštil, udělal vidle a dal dohromady. 2 měsíce po večerech.Všechny díly i šrouby jsem zachoval originál ( některé šli do zinku). Je po 1. majiteli ročník 45, na budíku 9000km. Prostě radost. Protože mam 2letou dcerku, začínám se stahovat po večerech zase do garáže. Na jaře vyjedu se sajdou .

jawafun
jawafun napsal 24.07.21 v 08:03 10b.

Barva je původní ta červená? pokud ne,neprozradil bys mi prosím jakou ti nastříkali tu nádrž a kastle?Motorce neskutečně sluší

panelák
panelák napsal 27.12.15 v 08:47

Nevídaná krása. 10b

centurion333
centurion333 napsal 22.12.15 v 13:57

Panenko marija podsrpenská... kultovní mašina mojí generace... český captain america...

Losturkos
Losturkos napsal 18.12.15 v 15:20 10b.

Pěkná kočka! Čtyrka je fakt super a tahle ma šmrnc ! Taky jednu mám a nedám dopustit Tak ať slouží a dělá radost !

Vendys50
Vendys50 napsal 18.12.15 v 10:18 10b.

žrádlo