Jawa 250 Pérák (1950)

Vlastník Rcz
Vloženo 20.11.2015
Aktualizováno 20.11.2015

Tento péráček 350/18 byl objeven při velmi důkladném úklidu garáže.

První dojmy - Zatím tato motorka je v nálezovém stavu, motor se netočí, ale je kompletní. Čísla rámu a motoru jsou shodná. Po zrestaurování bude tato motorka uvedena na veteránských číslech.

Motorku bych doporučil pro - Tento typ bych doporučil všem, ale strašně těžko se shání, poněvadž v době, kdy se vyráběl, byl drahý. Motocykl byl na příděl.

Motorku jsem koupil od kamaráda, který potřeboval vyklidit garáž. Ihned jsem si ji zamiloval. Koupě proběhla asi před třemi roky. A nyní nadešel ten správný čas se pustit do renovace této motorky. Tuto motorku chci zrestaurovat precizně, profesionálně, nikoliv amatérsky!!! Proto ji chci zrestaurovat do stavu, tak jak původně byla vyrobena v továrně. To znamená, motor se zatím netočí, bude muset proběhnout kompletní generálka motoru. Ráfky, výplet, výfuková kolena a tlumiče budou použity v nové replice. Součástky, které měly chrom, budou nově pochromovány. Ostatní součástky zrenovovány, též nové duše a pneu. Motocykl bude nově nastříkán a nalinkován. Během renovace se budu snažit dodávat fotky a komentář.

jawa354
jawa354 napsal 14.11.16 v 20:54 10b.

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 31.12.15 v 13:08 10b.

Zdravím.Podle fotek soudím že víčko nádrže by mělo být bakelitové jako spínací skříňka.Já mám doma dvě takže pokud bys měl zájem jedno ti věnuji.737737205 Jura

Dolin
Dolin napsal 10.12.15 v 21:02 10b.

Tak to je dobrý hardcore!

bromep
bromep napsal 06.12.15 v 20:27

Nerenovuj to. Je to krásná nálezovka a mezi úplně sterilně stejnejma renovacema, kde nikdo nepozná co je nové, vynikne a bude středem pozornosti a jednou bude mnohem dražší než renovovaná. Za ušetřené peníze kup třeba sestřičku kejvačku.

MaxMI16
MaxMI16 napsal 05.12.15 v 10:02

Jen bych ho sprovoznil. Renovovaných kusů je spousta ale dobovek poskrovnu a vždy (alespoň u mě) budí nejvíc pozornosti.