Simson S 51 Elektronik (1986)

Vlastník verbes96
Vloženo 16.11.2015
Aktualizováno 16.11.2015

Moje první zkušenost s motorkou. Nebyla to to nejsilnější motorka ale na dojiždění do práce a na chaty to stačilo.

První dojmy - Jelikož to bylo moje první, tak dojmy byly jenom pozitivní, předním jsem žádnou motorku neměl. Moje první dojmy byly fantasticky, první 2 jízdy sem tam měl hodně výkonu na kterej sem nebyl zviklej před tím sem jezdil jen na kole.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro každého začátečníka

Doplňky na motorce - Všechno originál

Simsona jsem dostal od strejdy kterej na něj neměl čas a několik let stála v garáži bez hnutí.
Když se rozhodl ze mi dá tak až potom se rozhodl o udělaní papírů na motorku. Ze začátku sem na Simsonovi jezdil kdy se dalo hned jak jsem přišel ze školy, tak sem sedl na Simsona jel se hnedka někam projet.
No jak sem psal nahoře, z kola to byl velkej skok, jezdil jsem na ni kdy se dalo a kam se dalo. Ale rychle sem si zvykl na výkon (5 koní) za chvíli mi ten výkon nestačil, nebyla to proste motorka na dlouhé cesty. Byla to motorka na dojíždění do práce, obchodu no proste přibližovadlo. Motorově si myslím ze byl v pohodě samozdřejmě by mu neuškodilo pár koní navíc, ale na tu dobu díky se vyráběly to stačilo. Jízda na něm byla pohodová, rovný posed, všechny ovládací prvky byly po ruce nemusel sem nic hledat. Jízda byla pohodlná dobře tvarované a polstované sedlo, na brzdy jsou bubnové takže žádný zázrak, ale svůj účel plní. Podvozek na silnici drži hodně dobře a zvladá i drobné nerovnosti ovladatelnost je skoro jak u kola, Úložný prostor tam není žádný ale za sedlem je z trubek udělaný džák takže není problém přidělat nějakou tažku nebo batoh.
Moje jediná porucha bylo když zůstal stát 10km od baráku a nechtěl jet. Tak jsem ho zača tlačit domů, ale asi po 2 hodinách tlačeni sem byl doma a začal jsem ho rozebírat když jsem mu kompletně rozebral karburátor a zase složil a pořád nechtěl jet tak jsem z toho byl hodně nasranej, už sem važně nevěděl co stim mam dělat tak sem zavolal taťku ať se na to podívá a jeho zjištění mě nasrolo asi nejvíc ,, prázdná nádrž ´´ čekal sem všechno možný, ale toto vážně ne. Po teto příhodě musel jit z domu pryč protože mě nebavilo ředit benzin.
Na Simsonovi jsem najezdil nějakých 6000km než jsem ho prodal a postupně se k němu chci zase vrátit ale to asi časem.

KubikSmáža
KubikSmáža napsal 16.11.15 v 18:31 8b.

Nebavilo mě míchat benzín s olejem... jéj, ale mašina hezká :)