BMW R 1100 GS (1998)

Vlastník .MALI.
Vloženo 3.11.2015
Aktualizováno 9.10.2017

Původně jsem napsal kladivo na čarodějnice, ale ona je to pěkně těžká palice!!! 30 znaků, 30 znaků, 30 znaků, 30 znaků

První dojmy - První dojmy? No BMW už jezdim nějakej pátek, takže jsem věděl do čeho jdu. druhý řádek třetí řádek

Motorku bych doporučil pro - Pro mě!

Na 12 GS jsem jezdil poslední dobou hodně málo - 4000km za rok (víc jsem najel i na jawkách), tak jsem si řekl, že místo toho pořídim nějakej jednobuch a naučim se jezdit i v terénu. Chtěl jsem XT nebo TTR 600, ale pak se v inzerci objevila tahle 11ka a bylo to jasný. Motorka má najeto celkem málo, ale zase v terénu. Hned po koupi proběhla kompletní výměna náplní, svíček, seřízení a výměna ložisek a čepů uložení rozvodovky. Úpravy moto jsou zřejmé: přední kolo 21 palců, tlumiče ADV + hyperpro pružiny, pancéřové brzdové hadice, kokpit Desierto, rallye budík IMO, elektrický roadbook, laďák, ysvod KN, přidal jsem ještě chip, takže to jede fakt ukrutně. No a ještě nějaký doplňky se tam najdou. Přes zimu budu ještě tunit - navařit stojany (jsou krátký), boční hliníkáče BEGR, držák navigace, další zásuvka (jednu už jsem do kokpitu dal), vyhřívaný hefty, druhá sada kol - mám původní 19ku, tak chci ještě zadní kolo ať se mi ty špunty na silnici zbytečně nehoblujou.
Jízdní vlastnosti super - podvozek krásně žehlí a 12ka je proti tomu uskákaná, na druhou stranu je 11ka oproti 12ce hodně těžká, ale na to se dá zvyknout.
S GS jsem absolvoval Enduroškolu a několik jízd v terénu - dost mě to baví a konečně vim, co ve slovním spojení ,,cestovní enduro", znamená to ENDURO:) Enduroškolu vřele doporučuji!!! Motka má už nějakou tu kosmetiku z terénu, takže nemám problém jí zahodit - na rozdíl od 12ky což byl takovej můj mazlík a bylo by mi líto, rasit jí v terénu.
2016 - nastává nová sezóna a já jsem se přes zimu neflákal - namontoval jsem přídavný světla, vyhřívaný ručky Oxford, zrcátka na kloubku, jiný řídítka (původní byly trochu křivý), držák navigace, proběhla oprava IMA (reklamace dopadla až napodruhé, ale otáčky už ukazuje), molitanovej filtr s fuseklí do sání, namontil jsem prodlouženej a vyztuženej centrální stojan, boční kufry BEGR a sehnal jsem zadní kolo i s kotoučem, takže mám konečně dvě sady a musim ty silniční taky testnout. Souběžně s GS jsem dělal a stále dělám na sajdě.

Testování silničních kol, bylo fajné, hned první výlet mě zezadu nabrala paní v autě a utrhla mi zadní kolo i s kardankou. Já jsem z toho vyváznul kromě pohmožděnýho krku v pohodě a motorka se nakonec taky docela dobře opravila. Výhodou je, že je na to všude hodně dílů za rozumný prachy.

2017 - proběhla týdenní dovolená v Bosně a jednodenní výlet a víc jsem na motorce nejezdil, protože jsem jezdil jen na R 80 nebo na sajdě. Takže jsem se rozhodl a motorku prodal.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.08.17 v 21:24 10b.

hofi01
hofi01 napsal 07.01.16 v 13:22 10b.

Krásnej kousek, s dvojí sadou kol naprosto parádní záležitost !! Hodně spokojených km bez nehod přeju

D.A.G.R.
D.A.G.R. napsal 06.01.16 v 20:40 10b.

pěkná, takhle upravená 11ctka se jen tak nevidí

3neczak
3neczak napsal 09.11.15 v 22:54 10b.

Moc hezká, samozřejmě 10 bodů.

zetor
zetor napsal 06.11.15 v 17:38 10b.

Tak to někdy protáhnem v terénu...