Royal Enfield Bullet 500 (2008)

Vlastník altak
Vloženo 25.10.2015
Aktualizováno 7.1.2016

středa 28.září - malá vyjížďka přímo firemní

Vloženo: 13.10.2016, Uskutečněno: 28.09.2016, Zhlédnuto: 16x

Tak, konečně jsme se v práci dokopali k malé vyjížďce.
sraz byl na Zličíně u Starbucks, než jsme se všichni 4 sjeli tak proběhlo malé kafe a doutníky. Jsme tak trochu dost nesourodá skupina - jeden chopper, jedno BMW, jeden Enfield a jeden Transalp...
Výlet vedl ve směru Rudná, Loděnice, Beroun, Nižbor, Lány, Kamenné Žehrovice, Unhošť, Kneževes, Praha.
Cestou jsme dali výlez na rozhlednu ve Lhotce u Berouna.
V jisté křižovatce kousek za Lhotkou se mi nějak vysypaly převody a nešo tam chvíli kopnout vůbec nic. Kluci na mě čekali o kus dál a cestou u nich zamával nějaký automobilista a prý říkal - hele - počkejte - tý Jawě to nějak nejede. :). No a od té doby má můj Enfield novou přezdívku - Jawa...
V Nižboru jsme u nádraží dali místo oběda v hospodě herce Hanáka alespoň nealko pivo, které jen zasyčelo jak bylo vedro. Všude spoustu motorkářů - je to asi jeden z mála posledních hezkých dní na výlety.
Pak jsme vyrazili dál směr Lány. Do Lán jsme nejeli ani tak za Milošem, nýbrž do místního muzea veteránů. Musím říct, že jsme byli nadšený, protože tam mají sportovní auta včetně formulí a například De Lorean, kterého jsem do teď viděl tak maximálně v časopise...
No pak jsme poblíž dali oběd. Rozloučil se Mára K. - jede na další akci - beztak nás s tím báwem brzdil :)
Na cestě zpátky do Prahy jsme chtěli dát návštěvu Kněževse u Ruzyně, kde se v roce 1926 zabila nešťastná Lída Horská na svém Douglasu. Jenže jsme nasadili navigaci a to byl začátek konce.
Po asi třiceti kilometrech nám směr začal být podezřelý a ukázalo se , že jedeme do jiné Kněževsi ve směru Louny. Jak jsem pak večer u pivka vyhodnotil, byla tahle zajížďka velice pozitivní, ale to jsme v dané chvíli nedokázali docenit.
No asi 10 kilometrů od nesprávné Kněževsi nám zdechla navigace na jednom telefonu (baterka) a nasadili jsme telefon druhý s esteticky prasklým displejem na kterém nebylo střídavě vidět moc a střídavě nic.
V té chvíli se naše původně dopolední projížďka začala protahovat ke třetí hodině a už jsme chtěli jen jet domu a dát pivko.
Možná by to i rychleji klaplo, ale Transalp Roman potřeboval brát šťávu a nějak jsme na benzínce vzájemně ztratili kontakt.
No, domotali jsme se na Slánskou a fičeli směr Praha. potom co jsem xichtem pobil asi deset much a jedna se mi dost nechutně ve stovce rozplácla na dioptrické brýle (mám jen otevřenou normandii bez plexi) jsem si řekl, že asi je akorát čas pořídit pořádnou helmu.
U Buštěhradu jsme sjeli, že se nakonec k té správné Kněževsi podíváme. No a tam se mi přesně ve stylu Lídy Horské a jejích přátel mašina podělala a já musel opravovat. Přervalo se lanko plynu. Zajeli jsme do klidnější uličky s rodinnými domky a šli na to.
Teda - já s sebou po zkušenosti s veterány vozím skoro celou dílnu, ale jak na potvoru zrovna koncový váleček bowdenu jsem neměl. No rozebrali sme heft s bakelitovým boxem kam vede asi pět kabelů a bowdenů a vypadalo to dost beznadějně, už jsme přemýšlel kde to nechám odstavený.
V tý chvíli u nás zastavil majitel domku před kterým jsme stáli - přijel na mašině a v první chvíli si myslel, že jsme přijeli za ním a, že pojedeme na vyjíždku a divil se, že na to zapomněl .
No když to zkrátím, tak mi neskutečně pomohl (za což mu ještě znova děkuji) protože jsme místo válečku dali jím flexou zkrácenou koncovku se šroubkem a po následném zakrácení bowdenu jsme mašinu rozběhli na kupodivu standardní otáčky.
Heft se točil jen na třetinu, ale i tak jsem dojel až na chalupu a příšeru zaparkoval.
No a tak se stalo, že jsem z motovýletu naplánovaného na dopoledne dorazil do Prahy autobusem asi v osm večer.
Teprve nyní jsem docenil tu zajížďku k Lounům. nebýt toho, tak se mi to lanko urvalo zítra na cestě do Třeboně nebo v tunelu někde v Praze.
Nicméně byla to poetická vyjížďka a už se těším na další

• neděle 15.10.2017 - Veltrusy

Tak jsme dnes vychytali jeden z možná posledních krásných slunečných dní a ještě rychle udělali malou vyjížďku. Ze svolané sestavy se nakonec uchytily 3 kusy - Báwo, Transalp a Enfield. Jezdci měli všichni dopoledne povi

Vloženo: 16.10.2017
    Uskutečněno: 16.10.2017
  • neděle 1.10.2017 asi jedna z posledních vyjížděk

Tak po utrucovaném dopoledni, kdy stálo všechno za starou bačkoru a sralo se nač jsem sáhnul, jsem si dal u našich kafe a vybod sem se na nějaké další makání a zajel s mašinou pro řepku do nádrže. No a nakonec z toho byl

Vloženo: 01.10.2017
    Uskutečněno: 01.10.2017
  • sobota 19.8.2017- výlet Pavlíkov

Tak, dnes konecne zase vyjížďka s firemnim motogangem. Sjela se kawasaki, bávo 1200 a enfield. Výjezd od Starbucksu na Zličíně. Cílem kromě samotné vyjížďky bylo muzeum Splněný sen v Pavlíkově u Rakovníka. A stálo to za /cestovani/?act=poi&did=1562

Vloženo: 19.08.2017
    Uskutečněno: 19.08.2017