Royal Enfield Bullet 500 (2008)

Vlastník altak
Vloženo 25.10.2015
Aktualizováno 7.1.2016

Vloženo: 19.06.2016, Uskutečněno: 19.06.2016, Stav tachometru: 24100 km, Zhlédnuto: 18x

Tak jsem během týdne stáhnul z hitchcocksmotorcycle.com všechno co šlo k karburátoru Amal NK 1, 930. Popřekládal jsem to a včera odpo donekonečna pročítal a studoval. Dneska jsem karbec vymontoval, komplet do šroubku rozebral, vyčistil včetně trysek a kanálků. Ani to moc zadělané nebylo. Jediná věc co bude potřeba vbrzku vyměnit je to klingeritový tepelný těsnění na přírubě – je veprostřed vožvejkaný. Teoreticky na ochuzení stačilo povyšroubovat šroubek bohatosti směsi, nebo sundat jehlu z prostřední polohy dolů,ale chtěl jsem to projít celý, jestli tam není něco zbastlený nebo třeba zachycený sytič či tak něco…

Když jsem karbec montoval zpátky, tak mi upadla jedna matička a zapadla blbě dolů do štěrbiny mezi blok motoru a řetěz. Tak jsem si řekl, dobrá, zatím vezmu jinou a pak tuhle vyšťárám. Jenže se ukázalo podle očekávání, že ta matička je widworthová, a tu samozřejmě žádnou navíc nemám!
Navíc tam ta matice zapadla tak blbě, že nebylo vidět kde je a navíc zablokovala řetěz, takže nešlo couvnout, jen dopředu. Odmontoval jsem baterku s krytem, a vypadalo to že se k tomu stejně nedostanu. No já už byl uplně nepříčetnej! Přece nebudu teď rozebírat polovinu mašiny! Tak jsem si pak nějak napočítal do deseti, strčil tam naslepo pracky a po chvíli hledání … - jsem měl zesraný ruce až k předloktí… – ale tu zatracenou matičku sem vyndal. No jsem prostě trouba – měl jsem pořes to hodit hadr…
Tak sláva- konečně tam teda karbec byl, rukávce sání taky zpětně propojený, tak celej natěšenej jsem to nakopnul, že teď teda poladím doraz šoupěte i bohatost směsi - a - ani to nevzdechlo…
Zkoušel jsem nastavení tam a zpátky a nic. Už jsem byl úplně zoufalej a hlavně dost nasranej, když mě napadlo zkusit tam dát zpátky svíčku “z harleje” – E3.34.
Chytla na drc…
Pak jsem se chvíli ještě patlal s nastavením šroubků volnoběhu a bohatosti a během chvíle jsem to měl. Já teda jsem laik, ale z toho, co jsem pochopil z těch britskejch materiálů, byť to tam není výslovně řečeno, jde vlastně o to nastavit ve volnoběhu nejnižší klidný plynulý otáčky při nejnižší poloze šoupěte. Vnímám to pro to aby byla mimo volnoběh ještě dostatečná rezerva pro vyšší otáčky když je mašina pod plynem. Odborníci prosím berte mě s rezervou .
A ještě malej postřeh – před tím než jsem se pustil do štelování šroubků, tak jsem si chtěl nějak zapamatovat jaká byla poloha a nemohl jsem přijít jak to udělat přesně protože když to vyšroubuju tak počet těch otočení bude takovej nepřesnej, protože těžko říct, kdy je šroubek už venku a tak. Je to ale hrozně jednoduché – naopak jsem šroub nejdřív z daný polohy utáhnul do plna a ta otočení jsem počítal do plného uzavření… taková blbost .
No, takže konečně – projížďka! A stála za to. Ujel jsem asi 10 kilometrů v hadrech jen tak, co jsem vylezl z dílny, otestoval jestli to v žádným stavu nechcípá a jestli I za tepla naskočí a vše OK!!!
Nahodil jsem to a jel zpátky načež přišla za odměnu neskutečná bouřka, to byl takovej průser mračen, že jsem byl během 20 sekund totálně durch, na silnici tekly potoky vody, nebylo vůbec vidět ani na cestu an bych musel mit na brejlích snad stěrače a začlo mi téct i do bot.
Přidal jsem plyn . Všechno bylo OK.

Pedl (179) napsal 20.06.2016 v 12:20

Krásná klasika Mně zas furt padají silentbloky od nádrže pod baterku na řetěz nebo do škvíry před kyvku

• neděle 15.10.2017 - Veltrusy

Tak jsme dnes vychytali jeden z možná posledních krásných slunečných dní a ještě rychle udělali malou vyjížďku. Ze svolané sestavy se nakonec uchytily 3 kusy - Báwo, Transalp a Enfield. Jezdci měli všichni dopoledne povi

Vloženo: 16.10.2017
    Uskutečněno: 16.10.2017
  • neděle 1.10.2017 asi jedna z posledních vyjížděk

Tak po utrucovaném dopoledni, kdy stálo všechno za starou bačkoru a sralo se nač jsem sáhnul, jsem si dal u našich kafe a vybod sem se na nějaké další makání a zajel s mašinou pro řepku do nádrže. No a nakonec z toho byl

Vloženo: 01.10.2017
    Uskutečněno: 01.10.2017
  • sobota 19.8.2017- výlet Pavlíkov

Tak, dnes konecne zase vyjížďka s firemnim motogangem. Sjela se kawasaki, bávo 1200 a enfield. Výjezd od Starbucksu na Zličíně. Cílem kromě samotné vyjížďky bylo muzeum Splněný sen v Pavlíkově u Rakovníka. A stálo to za /cestovani/?act=poi&did=1562

Vloženo: 19.08.2017
    Uskutečněno: 19.08.2017