Royal Enfield Bullet 500 (2008)

Vlastník altak
Vloženo 25.10.2015
Aktualizováno 7.1.2016

Vloženo: 19.06.2016, Uskutečněno: 21.05.2016, Zhlédnuto: 11x

Konečně jsem se dostal zas k tomu vytáhnout Enfielďáka z garáže a trochu ho projet. Podařilo se mi vyměnit zrcátka – původní plácačky na mouchy byly nahrazeny decentními zrcátky do řídítek.
Projel jsem mašinu až k Buštěhradu do místa, kterému říkám nekorektně Dlouhá míle. Tam jsem provedl pár fotek a chtěl jet zpátky. Příšera si ale postavila hlavu a musel jsem jí chvíli přemlouvat, ale pak si zase dala říct a švihal jsem to zpátky.
Další víkend to probíhalo stejně a tak jsem se tuhle neděli 5.června dokopal k tomu co jsem měl udělat hned po zimě – vyčistit karburátor, filtr sání, palivový filtr atd. Při té příležitosti jsem zjistil, že karburátor byl přicpaný cucky nikoli z šupinek potenciální koroze v nádrži, ale z vydraných gumových těsněníček v několika místech. Hned jsem je všechny vyházel a nahradil fíbrovými a procedil obsah celé nádrže – z nebylo jediné smítko. Zjistil jsem že střední krabice airboxu je tam jenom na parádu – žádný filtr v ní není – jen svinstvo z vazelínou – filtr vzduchu je schovaný až v kastlíku, což snad má být origo řešení. No nevim ,ještě zapřemýšlím, jestli to celé nevyházím a nenasadím na karbec jen konický filtr sání, airbox vyhodim a kastlík mi zbyde na nářadí. Pak jsem to nahodil a chytla na první našlápnutí.
Když už jsem měl nářadí rozhrabané tak jsem udělal totéž se sekačkou na trávu. Po vyčištění karbecu I svíčky jede jak svišť.
Pak jsem jel protáhnout mašinu – prvně v chráničové vestě, co jsem včera koupil v motovsem.cz v Jesenici (včetně rukavic z klokaní kůže. Super – kvalty už nechcípají, na neutrál mohu klidně vyřadit aniž by to zdechlo. Ale po ujetí pár kiláků, když to zhasnu a chci po deseti minutách nastartovat, tak je to porod. Trvá to tak 10 minut přemlouvání než začně kuckat a pak už to zase jede. No nevim, ještě zkusim příště podívat na svíčku. Loni jsem jezdil po Praze celý podzim a bez problémů tak mě napadá ,že je to po zimě zadělaný…

• neděle 15.10.2017 - Veltrusy

Tak jsme dnes vychytali jeden z možná posledních krásných slunečných dní a ještě rychle udělali malou vyjížďku. Ze svolané sestavy se nakonec uchytily 3 kusy - Báwo, Transalp a Enfield. Jezdci měli všichni dopoledne povi

Vloženo: 16.10.2017
    Uskutečněno: 16.10.2017
  • neděle 1.10.2017 asi jedna z posledních vyjížděk

Tak po utrucovaném dopoledni, kdy stálo všechno za starou bačkoru a sralo se nač jsem sáhnul, jsem si dal u našich kafe a vybod sem se na nějaké další makání a zajel s mašinou pro řepku do nádrže. No a nakonec z toho byl

Vloženo: 01.10.2017
    Uskutečněno: 01.10.2017
  • sobota 19.8.2017- výlet Pavlíkov

Tak, dnes konecne zase vyjížďka s firemnim motogangem. Sjela se kawasaki, bávo 1200 a enfield. Výjezd od Starbucksu na Zličíně. Cílem kromě samotné vyjížďky bylo muzeum Splněný sen v Pavlíkově u Rakovníka. A stálo to za /cestovani/?act=poi&did=1562

Vloženo: 19.08.2017
    Uskutečněno: 19.08.2017