Yamaha FZ6 Fazer (2005)

Vlastník Dami
Vloženo 21.10.2015
Aktualizováno 21.10.2015

Plná protikladů. Hodná a klidná, ale zároveň zlobivá a divoká...to všechno a mnohem vích je Yamaha FZ6

Honda CB 600F Hornet: důvod neuveden
Suzuki SV 650: důvod neuveden

První dojmy - Po přesedlání z dvácy to byl hodně velký rozdíl. Motorka se mi zdála obrovská a hrozně těžká, jakmile jsem se však rozjel největší obavy z hmotnosti opadly a vystřídal je obrovský respekt z výkonu.

S Fazerem máme za sebou dvě a kousek sezóny, takže to nebude pohled naprostého nováčka ve světě motocyklů. Je pravda že první seznamování bylo plné respektu a obav, ale ty velice rychle pominuly. Na motorku jsem si velice rychle zvykl a začaly se objevovat nové obzory. V sezóně 2014 jsme spolu navštívili motoškolu Pepy Sršně a to byl zásadní zlom v mojí jezdecké dráze. Od té doby jsem se s motorkou opravdu sžil a za sezónu najel přes 13 000 km.

Fazer je velice příjemný na volné tempo, v nízkých otáčkách, ale zároveň umí i pořádně zatopit. Pokud se budete pohybovat přibližně do 7000 ot./min, tak je jízda velice pohodlná, klidná a i úsporná. Pokud se ale trochu rozvášníte a necháte otáčky přesáhnout hodnotu 8000 ot./min poskytne vám slušnou akceleraci a pořádný úsměv na tváři. A pro ty, co váhají jestli šestikilo zvládnou a nebo naopak jestli to není málo...v případě fazera a jemu podobných je to tak, že pokud zkušenosti nemáte, tak vám je poskytne, bude s vámi "růst" a nijak vám neublíží, pokud budete rozumní. A pokud už máte něco naježděno, tak vám motorka plně vyhoví a bude dělat to, co od ní budete čekat.
Motorka je skvěle ovladatelná jak v nižších, tak ve vyšších rychlostech a není pro ní problém jet až na okraj gumy a krásně vás podrží i vytáhne ze zatáčky.
Podvozek je tak akorát tuhý a hlavně dává řidiči veškeré informace, které potřebuje.

Za mě je to úžasná motorka jak pro nováčky do světa motocyklů, tak pro zkušenější jezdce. A celé to závisí jen na tom jak moc budete tahat. Prostě je to všechno v hlavě a já své motorce děkuji za skvělý úvod do světa "pořádných" motorek.

Medy16
Medy16 napsal 27.10.15 v 18:03 10b.

Paráda

ingott
ingott napsal 21.10.15 v 16:05 10b.

Pěkně jsi to napsal