Aprilia SR Motard 125 (2012)

Vlastník savinemo1
Vloženo 14.10.2015
Aktualizováno 3.12.2018

Krásny skúter, pekné farby, super akcelerácia

První dojmy - super zvezenie

Motorku bych doporučil pro - Skúter je určený pre každého, ktorý mu bude rozumieť a bude sa z neho tešiť.Musí si človek správne vybrať, načo ho potrebuje.Je to predsa len najslabší 125 skúter v Piaggo group ponuke, nemože po ňom chcieť to, čo mu možu ponúknúť iné skútre.Je to relat. malý a mestský skúter.Je tu možnosť výmeny kitu za vyšší obsah napr. origo 150 alebo športovný 187ccm od Malossi.Výhodou je jednoduchá konštrukcia a karburátor, v prípade poruchy je jednoduchšia oprava, je tam Keihin, a karburátor ako takový, je málo poruchový, len ho musí vedieť človek nastaviť a tam je problém, nestačí len točiť vzdušníkom a šroubom volnobehu...Svoj skúter som tu opísal, lebo sa mi nepáčila zavádzajúca "recenzia" iného užívatela na tomto fore.

Doplňky na motorce - Nosič kufru originálny zo Scootlandu, kufor zadný od Maxx, textilné tašky od Maxx, plexi od GIVI, držiaky mobilu na zrkadlá, na jednom je mobil, na druhý držiak som si kúpil meteostanicu, ukazuje mi hodiny, teplotu, vlhkosť, teplotu nad motorom - externé čidlo a aj predpoveď počasia.Ako posledné som tam dal nový variátor Malossi Multivar 2000, krivka akcelerácie je výhodnejšia.

Chcel som stroj na spoznávanie okolia Južnej Moravy, kde bývam, a pracujem, je tu nádherne.Skútra som kúpil jazdeného s cca 3700km, 3 ročného, mohol som kúpiť i priamo nového, ale chcel som mať stroj zabehnutý a a hneď ho trochu vylepšiť, skúter vypadal ako nový, a za usporené peniaze som kúpil príslušenstvo.Kedže jazda pri rýchlosti nad 70km/hod. nebola už komfortná, prvé bolo plexi, potom nosic a kufor na veci a ešte cestovné textilné tašky.Skúter potreboval vymeniť batériu, doladil sa v Scootlande karburátor, vymenil som variator za doporučovaný Multivar od Malossi a bola to dobrá volba.Po doladení v Brne na brzde mu namerali 8.3koňa na zadnom kolese, skoro ako na motore.Akcelerácia je viac ako dostačujúca v meste, autá iste nemajú šancu.Maximálka je cez 100km/h /tachometrovo, klame cca 5-10km/hod/, raz sa podarilo 105-110km/hod.ale to som mal pocit, že už vzlietnem, vtedy ma napadlo, prečo je potrebná i ťažšia váha.Bežne jazdím tachometrovo okolo 60-70km/hod. medzi obcami, nehonim sa, spoznávam a pozorujem krásne polia, prírodu, jazdím hlavne cez víkend, označený reflexnou vestou, alebo teraz bundou.Brzda vpredu je kotúčová, super, vzadu bubnová - dľa mého nedostačujúca, rozdiel evidentný -tu je rezerva pre výrobcu.Tlmiče sa snažia, široké pneu sú výhodou na nepravidelnom teréne, preto som vybral tento skúter, chcel som kúpiť Piaggio Libertu 125.Mám B vodičák, viac netúžim, lebo na 2 kolesách sa necitim pri vysokých rýchlosťiach bezpečne.Na rýchlu jazdu mám svoju Audinu, tam je tá rýchlosť krásna.Ak by chcel niekto jazdiť 90km/h a viac a stabilne, musí hladať iný stroj, s vodným chladením, a lepšie aj inú kubatúru.Na jazdenie vo dvoch sa dá, ale tiež to není komfortné, ale moc som to neskúšal ani som ho na to nekupoval, zvovu treba zvážiť maxiskúter s inou kubatúrou.Ak si ho kúpi človek, ktorý jazdí prevážne v meste, nechce robiť na ceste medzi obcami myšičky a predbiehať každého za každú cenu a chce jazdiť v pohode do 90km/hod. a dá tam i napr. športový variátor, určite nebude sklamaný.
Niekoho može zaujímať spotreba.Predchádzajúci majiteľ mal okolo 3.5l/100km, vravel, že pod túto hodnotu sa nedostal.Papierovú hodnotu som našiel 2.8-3.0l pri 50km/h, to však bežne nikde neuvádzajú /pri akej rýchlosti sa meria/ a z toho treba vychádzať, takisto sa to snáď meria na okruhu, kde asi není potrebná častá akcelerácia.Na spotrebu má však vplyv veľa vecí, jednou z nich je aj ustálená rýchlosť, zbytočné akcelerácie asi spotrebu navyšujú, čo je jasnou nevýhodou v meste /uvádza sa, že je to mestský skúter/ Ja zazdím okolo 3.1-3.5l/100km, záleží na vetre, teréne, rýchlosti a počtu akcelerácií.

savinemo1
savinemo1 napsal 03.01.16 v 19:43

Vďaka za komentáre, konečne som našiel čas a vložil zopár foto, sú ešte pred montážou druhého držiaka na mobil, a v šuplíku už čaká 12V zásuvka, namontujem na jaro.Ináč zdravím do Klobouk, o skútra je zatiaľ dobre postarané a pod plachtou v garáži zimuje, vďaka super oblečeniu je jazda možná už od pár st.nad nulou /za rizikom námrazy/, zabalil som to až koncom novembra, lebo ma moje baby /manželka a 3mes.dcérka/ nechceli pustiť.Už sa neviem dočkať konca zimy a plánujem nové trasy.

Charon78
Charon78 napsal 28.10.15 v 09:26 10b.

Jj skútr je to dobrej,ten můj ale musí z domu
Pozdrav z Brna

sr125
sr125 napsal 16.10.15 v 11:50 10b.

Pěkný skútr, zdravím z Klobouk