Yamaha TDM 900 (2005)

Vlastník Fila156
Vloženo 13.9.2015
Aktualizováno 27.3.2019

Téměř Dokonalá Motorka, cestovatel a dříč.

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I)

Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
Honda XL 1000V Varadero: důvod neuveden

První dojmy - Moje první velká motorka, takže těžko soudit. Nicméně spolehlivý stroj, měl sice najeto podstatně víc, než ostatní kusy v nabídce, ale stavem převyšolval všechny. Výkon dostačující. Jen ochrana proti větru nic moc a sezení chce upravit.

Doplňky na motorce - plexi+deflektor, zásuvka 2xusb

Přesedal jsem z x-max 125, takže rozdíl byl nepopsatelný. Jeden z pádných argumentů při výběru byla také velmi dobrá zkušenost se servisem Yamaha na vrbovce. Dále pak univerzálnost, spotřeba, vzhled.
Nalítal jsem na ní za 2 měsíce už 10 000km. Motor má naprosto dostačující výkon. V extra nízkých otáčkách vibruje, ale to není nic na škodu. Naopak v nižších otáčkách má naprosto nádherný bublavý zvuk.
Mám verzi s ABS, což si taky velice pochvaluju.
Jediná nevýhoda je nepohodlné sedlo, mám v plánu ho nechat přešít. Jezdíme dost často ve dvou, a dýl než hodinu v kuse na něm nevydržíme sedět. Pak krátká přestávka a může se pokračovat.
Jeli jsme s ní na dovoelnou do Řecka. Nebyl sebeneší problém.
Trochu jsem již otestoval i univerzálnost TDM-ka. Na silnici super, hlavně v zatáčkách. Cestování taky dobrý. A terén.. no už jsem s ní zapadl v písku cestou na pláž a v bahně cestou přes polní cestu. Jinak kamenité cesty zvládá celkem obstojně.
Spotřeba je kolem 5l. Při klidné jízdě ve dvou s plnou polní po okreskách do 4,5l. Při svižnější 5l. Na dálnici při 120km/h (tachometrových) 5l, při >135km/h do 6l.
První věc co jsem kupoval byla větší plexi, což pořád nestačilo, tak ještě deflektor.
K moto již byly dva kufry Yamaha z FJR. Top case nemám, dovolenou jsem pořešil vakem.

Paler
Paler napsal 21.03.17 v 19:54 10b.

Ať jezdí Filipe

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 13.09.15 v 19:14 10b.

Pekna a dobra vybava. Novej majitel moji byvaly motorky postupoval vlastne stejne jako ty, co se tyce sedla. Tak ti treba da nejakej tip.