Honda PCX 125 (2010)

Vlastník HonzaMotorkar
Vloženo 15.8.2015
Aktualizováno 15.8.2015

Krásný skútr, výborná ovladatelnost. Perfektní stroj na jízdu z okrajové části do města. Dynamický s malou spotřebou. Startování alternátorem a idling STOP vynikající.

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - Zkoušel jsem Yamahu, Suzuki a Peugeota s rozpačitými pocity. Hondu jsem objednal u obchodníka naslepo na jeho doporučení, prý to bude dobrá volba. Na jaře 2010 o tomto skútru totiž nebyly informace. Když přišel, hned jsem věděl, že to je to, co jsem si představoval.

První dojmy - Na křižovatkách na zelenou stačí otočit plynem a ostatní nechávám za sebou. Při cestách do zaměstnání jsem o pět minut rychlejší než autem (15/10 min). Rychle jsem se s motorkou sžil.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji mladým začínajícím řidičům a pro penzisty je přímo ideální.

Když mi bylo 20 let, táta mi koupil ojetou JAWU 350. Znal jsem ji do šroubku, generálky motoru jsem dělával doma na koleně. Ta motorka může za mou celoživotní lásku ke dvěma kolům. Už drahně let jsem ve věku, kdy rozum vítězí nad touhou po síle a rychlosti a já, šilhaje po Hornetu (ten je pro mě etalonem všech motorek) se nakonec rozhodl pro PCXko. Měl jsem obavu, že variátor bude nuda, opak je pravdou. Jednoduché ovládání mi učarovalo, sednete a jedete. Motorka zabírá dobře a ač docela těžká, díky podvozku výborně ovladatelná. Subjektivně se zdá, že stačí jen pomyslet kam chci jet a ona tam opravdu jede. Co mi trochu vadí, je stojánek, kerým občas škrtnu o asfalt při náklonu. Brzdy fungují taky dobře, nepohrdnul bych však nožní brzdou. Za plyn tahám velmi sportovně, spotřeba je tedy o něco vyšší, než se uvádí, a to 2,6 - 2,8 litrů. Párkrát jsem jel ve dvou, a i v tomto ohledu jsem byl příjemně překvapen. Motorku mám pět let a zatím nevím co je porucha. Je to spolehlivost na dvou kolech. Liju jen benzín a o nic se nestarám. Kola jsem dofukoval jen jednou. (Jinak to obstarává technik na pravidelných prohlídkách).
Vždycky, když ji osedlám, mi přijde na mysl, kolik umu do tohoto skútříku konstruktéři vložili. A to pomíjím skutečnost, že silnice brázdí mnohem a mnohem sofistikovanější stroje, než je moje Honda PCX.

Zelinář
Zelinář napsal 16.08.15 v 13:54

lukyjojo
lukyjojo napsal 15.08.15 v 20:49 9b.