Piaggio X9 (2005)

Vlastník Tomino.M
Vloženo 20.7.2015
Aktualizováno 20.7.2015

Velice se mi líbí pohled na skútr ze předu, vypadá fakt dobře, je vhodná pro 2 osoby, díky origoš kufru s opěrkou, má spoustu úložného prostoru.

Kymco Grand Dink 250: měl celkem málé kola a malá prestiž značky
Suzuki AN 250 Burgman: vycházela dráž

První dojmy - Na 250ku si myslím, že celkem fajn táhne, je to 3kvalt, ale řazení je poznat jen na otáčkoměru. Jezdím hlavně po Praze, proto skútr, nebaví mě řadit. Zajímavý systém brzdění, levá páčka-zadní kotouč a levý přední, pravá páčka-pravý přední kotouč, takže brzdím hlavně levou a při festovnějším brzdění vemu i za pravou páčku a stojím na fleku, to je super.

Motorku bych doporučil pro - Komukoliv kdo už má trošku zkušenosti, skútr váží 180kg. Vhodný pro jedince nebo pár o celkové hmotnosti do 180kg :-)

Doplňky na motorce - má to origoš kufr a s opěradlem pro spolujezdce, což je super a se spojením úložného prostoru pod sedadlem kde se vejdou 2 helmy nebo klidně i nottebook, paráda místa, batoh už neznám ps. běžně vozím i basu piva, sice to nezavřu ale to neva

Průměrná spotřeba - 4.03667 l/100km

První jízda byla na Moravu cca 320Km a zpět, byla to dost síla, po 100km jsem už nevěděl jak si sednout půl cesty jsem jel po bočních cestách, to bylo super, a polovinu po dálnici, to moc fajn není. Při jízdě nad 100km/h do toho dost fouká, i když jsem si zvedl plexi na max, při 130km/h už mě ta jízda vůbec nebaví. Prostě na dálnici to moc není. Jezdím po Praze a okolí do 50 km, rychlostí do 100vky a to mu sluší. Spotřebičku mám kolem 4,2 l. Občas jezdím ve dvou, je poznat vyšší těžiště, ale když se spolujezdec naučí chovat, tak to není žádný problém. Zatím veliká spokojenost

Tomino.M
Tomino.M napsal 07.02.16 v 16:49

TomTahoe- spotřeba je po Praze, v létě vyjíždím i mimo tak do 100km od Prahy, hlavně k vodě, spotřeba pořád stejná, ale nemůžu říci, že bych to lechtal. Dříve jsem měl motorku 900ccm, takže jsem zvyklý za to tahat

TomTahoe
TomTahoe napsal 08.11.15 v 16:35 10b.

Vidím stejné město, stejné využití, stejný úsudek. Ať slouží

ps. ta spotřeba je po Praze ??

Milan1963
Milan1963 napsal 23.07.15 v 19:51 10b.

Parádní , posílám 10 bodů a přeju pohodové kilometry.