Derbi X-Treme 50SM (2005)

Vlastník Vlčák08
Vloženo 15.5.2015
Aktualizováno 15.5.2015

Na svůj malý obsah je mooc živá a to se mi na ní líbí :D

První dojmy - Motorečka jezdí nádherně oproti předchozímu čínanovi Yamasaki 50ccm. Zatáčky s ní jdou řezat až na stupačku :) Brzdy jsou taktéž vynikající. Stačí pořádně zamáčknout a jedete se smykem :D Jen je Derbi kapánek nepohodlná.

Doplňky na motorce - na fotce jsou ještě staré blinkry, ale teď jsou nové, ledkové a nalakované svody výfuku na stříbrno.

Proč Derbi? Oslnila mě síla, která se skrývá v těchto motorech, ikdyž je to jen padesátka, není problém s ní jezdit 80 až 90 km/h. Pohodlná jízda je do 65 až 70 km/h. Pokud jedu více, motorka začne vibrovat a to na moc velké cestování není.
Dalším důvodem bylo to, že motorka je chlazená nikoli vzduchem, ale vodou! A v neposlední řadě také to, že si olej michá sama s benzínem. Tudiš nemusíte míchat benzín s olejem sami. Pro mě obrovská výhoda!

Cesta se spolujezdcem jde maličko poznat, ale oproti jiným padesátkám například už zminované yamasaki 50 se to rozhodně nedá srovnat.

Spotřeba jsem nikdy neměl více jak 3,5 litru. Převážně jsem měl 2,8 až 3 litry/100km. A to jsem motorku nijak nešetřil.

Motorka nemá problém jak na silnici tak i na polních cestách, ba naopak se mi zdá že cestu po polích zvládá daleko lépe než silnici i přesto že má motardová kola :)

Motorku bych určitě doporučil, je lehce ovladatelná a dobře vyvážená. Mám s ní najeto od svých šesnácti necelých 8 tisíc.

Starší fotka ještě před úpravami

Bývalá mašinka Yamasaki 50