KTM 1290 Super Duke GT (2017)

Vlastník Robinsson
Vloženo 22.6.2023
Aktualizováno 22.6.2023

Velký servis

Vloženo: 11.01.2024, Uskutečněno: 11.01.2024, Stav tachometru: 26800 km, Zhlédnuto: 324x

Tak zimní servis po koupi.
Výměna motorového oleje+filtr (Motorex PowerSynt 10W-50 4L + HF650)
vzduchový filtr (HFA 6301)
Chladící kapalina (Sheron MaxiD + destilka 1:1)
Iridiové svíčky (NGK LMAR7DI-10 (2x) + LKAR9BI-10 (2x)
Olej v tlumiči řízení (vyměněn za hustší aby byl tlumič tužší Castrol Fork oil 15W)
Olej v předních vidlích (Motorex Racing Fork Oil 4W)
Gufera a prachovky vidlic (KTM opravna sada RP10048T)
Přidané červené ochranné kroužy (jen tak pro design novější modely je mají)
Brzdová kapalina (Motul DOT 5.1)
Přední brzdové destičky (2x Brembo 07BB37SA)
Byly zkontrolované ventilové vůle - vše OK a vyčištěná tryska přívodu oleje ke spojce jak udává servisní manual.
Jsem rád že jsem při servisu nenarazil na nějaké to překvapení, ale vypadá že plasty jsou všechny původní vačky a motor pěkný vidlice pouzdra trubky i olej byl také pěkný asi nebylo třeba ani dělat.
Nejvíce práce je na tom sundat všechny ty hadice a ventily, které tam jsou kvůli nesmyslným eko výmyslům, kdyby to tam nebylo tak je práce poloviční.

Na motorce od koupi ještě přibylo vyhřívané sedlo powerparts a chybějcí krytky na kufry. U těch kufrů jsem si vsiml že KTM mají novou verzi, která má zámek i v přední části kufru (celkem 3) Ty moje ho ještě nemají a když se naloží, teda spíš přeloží tak se v té přední části trochu "rozšklebují"

Lovu zdar a kolama dolů nebo aspoň jedním

context (7) napsal 13.01.2024 v 18:07

Pěkná práce, taky dávam olej motorex, jen top speed tak ať to lítá a km jen přibývají

NiLu (127) napsal 11.01.2024 v 20:34

Skvělá práce, mašina je nachystaná na sezónu. Tak pro potěchu a kolama dolů.

Juraj22 (170) napsal 11.01.2024 v 16:37

Chlape jsi borec, že si se do toho pustil sám, máš můj neskonalý obdiv
Loni jsem poprvé absolvoval ventily, svíčky jsou prý jak nové, tak tam zůstaly, letos mě asi čeká nová řetězovka, tak uvidíme.
Tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů

1 reakce

Robinsson
Robinsson 11.01.2024 v 22:29

myslím, že i ty svíce tam mohli zůstat původní. Ty iridiové by měly vydržet nesmysl, ale sehnal jsem je za dobrou cenu, tak jsem je vyměnil ať má duše klid. Zas tolik práce to nebylo, když byly vůle OK a nemusel jsem shazovat vačky. Já vždycky říkám, že si to radši zku.... sám než aby mi to .... někdo jinej a ještě jsem za to platil. Ale samo nedá se všechno dělat doma, se slepákem jdu k doktoroj