Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník zuzaSV650s
Vloženo 25.9.2023
Aktualizováno 6.10.2023

Vloženo: 29.09.2023, Uskutečněno: 28.09.2023, Zhlédnuto: 41x

Tak ještě, že nám toho Vaška zapíchli paní Mullerová :D
Vzpomeňme na sv. Václava a jeho bratra Boleslava jaká to byla svině, co s dnešním krásným dnem?

Dopoledne nějaká fackovačka doma, mrkání do mobilu a map kam, že to vyrazím.
Už je skoro poledne a nervozita stoupá pořád nevím, kde to zapíchnu...teda spíš kam. Manželka je také nejasná, neee že bych si nebyl jist její láskou, ale spíš přemýšlím nad její nudlí a chrchláním.

Samozřejmě na prvním místě mi je její zdraví...no, ale hned v závěsu to, že asi nechceš poslouchat jak ti někdo chrchlá 300km za hlavou a do toho ještě smrkání. Nesmím zapomenout, její častá slova: zlatooo a zastav mi na čůrání, počkej tady je na mě vidět... :D Škoda, že manželky nečůrají natural 95 hned by se veseleji stavělo. :D No tak dobrý, stačí...

Rychle naleštím afričanku, náležitě se starám o řetěz, pěkně vyčistit, namazat.
A tradaaa.
Cíl jsem vybral velmi rychle nějaká přehrada v Polsku hned za hraniceme. Naštěstí je jich tam vícero, ale když čtu název "Bóbr" je mi to sympatické, manželce neříkám nic...jedem na bobra (Zalew Bukówka).
Konečně jsme se vyhrabali, jsem nadrbaný na afričanku jak student na "první pich". Na hodinkách nesympatických 13:10.

Vyjíždíme z Kolína a hned si to hrnu na dálnici aspoň vyzkouším jak to frčí, mám totiž afričanku 14 dní. Zároveň mi dálnice nažene rychle nějaké kilometry k cíli. Podle map to bude cca 330km a 5h jízdy. Už si to tramtejlím po D11 a paráda motorka krásně sedí. Porovnávám to s Tracerem 900, který by sice afriku svou divokostí
asi hravě udolal...co se týče zrychlení, ale byl dost nestabilní.
Užívám si ten zvuk laďáku (Remus). Parádní brumlání afričanky při 4000 otáčkách a něco kolem tech 135-140km/h.
Občas za to zatáhnu, ať vím jak se afričance chce do vyšších rychlostních sfér jooooo a chce. Pěkně plynule zabírá a čísílka na tachometru narůstají. Předjíždíme jednu plechovku za druhou a cesta parádně utíká.

Jen jedna malá nemilá událost, ale to je standart. Tramtejlíš si to předpisově v pravém pruhu a najednou zleva přijede auto. Jako to ještě není nic divného :D i to se stává. A záměrně píšu PŘIJEDE, protože nepředjelo úplně.
Ale asi tak z poloviny, blinkr to auto nemělo to jsem si na 100% jistej...a začlo mě vytlačovat ze silnice. Kurva ty debile prskám do helmy, brzdním a uhybám do pravého odstavného pruhu. Po cca 100-200 metrech dotyčný vůz předjíždím.
A jéje už je mi to jasné odkud "vítr fouká", za volantem náš milý český důchodce cca 70+. Nevidím, neslyším neblikám, pozoooor prostě jedu.
Nějak jsem asi neovládl své emoce, za to se stydím. Milého důchodce jsem pozdravil vztyčením prostředníčku, jako že jsi 1 jen tak dál Schumachere :D.
Když jsem ale viděl jeho vytřeštěné oči a křečovité svírání volantu vzal jsem za to a hurá pryč.

A to už se nám blíží konec D11, náladu mi zlepšila ujetá vzdálenost na tachometru a sluníčko. Sice to není žádná raketa km jako den v sedle na dálnici, ale za mě na seznámení stačilo. Uspěla prdelka moje :D

Míjíme Trutnov a odbočujeme na nějakou šoustku na Žacléř. Zpomaluju kochám se výhledy, lesem, zatáčkama...relax.
Do toho slyším mou milovanou ženu, podívala se totiž na navigaci. "To tam přijedeme jakooooo v šest a to je 300km ses posr...".
Šklebím se do helmy, protože vím že je to plán celého výletu a ne jen do místa kam jedeme. :D
V klidu a suše odpovím:"NEŘEŠ, NEPŘEPÍNEJ A KOCHEJ SE". Ticho žádná odpověď, říkám si dobrý a dál neřeším.
Zastavujeme v Žacléři na EuroOilu milenka má hlad( afričanka) tankujeme. Chvíli si posedíme s manželkou dáme kávu a jsem opakovaně
ujišťován, že batůžku se výlet moc líbí, jen škoda, že neví kam jedem. :) Dělal jsem, že jí to věřím, ale její lesklé
oči a rýma ukazují spíše to, že dnes měla jezdit maximálně s paralenem pod peřinou. No ale což chtěla, jela.

Startujeme už jen skok a jsme v Lubawce, Miszkowice a cíl Paprotky.
Už jsme v cíli https://en.mapy.cz/s/paludorura
Na místo se dá pohodlně dojed až k vodě po panelové cestě. Odkládáme si a hrneme se k vodě, alespoň já jsem machroval, že jedeme na koupačku.
Voda krásná čistá, pláž také...jen po vnoření ruky do vody říkám:" do toho pindoura nestrčím, studený".
Jdeme se vyvalit ležíme v trávě sluníčko ještě krásně hřeje a já si prohlížím jak mám krásnou...motorku afričanku :D

Otočím se na druhý bok vidím milovanou ženu jinak krásnou, ale teď spíš ne no. Popovídáme a čas nás tlačí, ještě několik foto
a tramtejlíme si to domů. Litujeme, že není víc času nebo ještě lépe nemuset do práce, mít spacáky ještě by to šlo.

Zpět domů jedeme přes Horní Malou Úpu, Vrchlabí, Jičín, Kopidlno, Poděbrady a tradáá už jsme doma v Kolíně.
Cesta zpět už byla spíš jen "kvalt" být co nejrychleji doma. Žádné zajímavosti, jen jedno čůrání, několik smrkání, ale jinak nic. :)
Přijíždíme domů tak, jak navigace předpověděla asi 18:10.

Musím kromě těch keců výše zhodnotit i nové zážitky s afričankou. Jízda po dálnici ve dvou fajn. Motor má síly dost, přední plexi docela
funguje a že na motorce fouká světe div se. S tím jsem se už tak naučil žít, na rozdíl od některých motorkářů :D
Zadní tlumič jsem nastavil do tvrda, na šoustkách 100+1 záplata a občas díra se podvozek afričanky chová velmi kultivovaně.
Na rozdíl od traceru900 (nee GT), kdy jsme dřeli spodek celkem jo, no.

Pak tu mám ještě další věc a to to přední kolo 21". Nevím jak ostatní, ale ten gyro efekt občas znát je.
Nebo možná spíše jsem to cítil první dny ježdění s afrikou, teď mi to už tolik nepřijde.
Težiště...no, to je samozřejmě jinak než na nízké silnici s 17" kolama. Když jsem kličkoval v serpentýnách v lese a byla dost ostrá zatáčka spíš vracák
měl jsem tendeci jako padat, ale to přičítám tý tý...tý mrše gravitaci. Vyšší těžiště, spolujezdkyně...a vlastně manželka dobře vyvinutá nahoře, zvedají těžiště.
Ale s tím se dá žít to je jen taková maličkost, protože nadšení z afričanky stoupá každou další jízdou.

Doma jsme se u stolu ještě zasmáli, jak si manželka myslela, že těch 330km je to tam a pak zpět.
Přiznala, že jí není dobře a asi by to horko těžko dala.

No a já se už vykecal, doufám, že ještě nějaký ten pěkný den bude a vyvenčím afričanku a manželku.

Kolama dolů, domů a zdar :)

Targus (429) napsal 30.09.2023 v 07:11

Chyba, chyba, CHYBA!
Já vzal včera mámu taky k vodě. Voda se jí zdála studená, ale nakecal jsem jí, že co ji nezabije, to ji posílí.
Fakt jsme tam vlezli.

2 reakce

zuzaSV650s
zuzaSV650s 30.09.2023 v 08:18

Má draha milovaná žena je "inženýrka" z Prahyyyy a já jen středoškolák. U nás manželka nakecava me, co mam dělat..... :D :))))

• Harta

Tak jsme frčeli...už jsem se rozepsal a dost: https://africanka.webnode.cz/l/jede-se-na-hartu/?_ga=2.85458265.1538161752.1696781128-1207445582.1696013988 :-DD

Vloženo: 08.10.2023
    Uskutečněno: 08.10.2023
  • Takové malé nedělní šoustáníčko

Víkend nám pomalu končí a v duchu už si říkám, že aspoň na chvilku provětrám afričanku. Celý víkend jsem strávil s rodinkou a věnovali jsme se s manželkou dětem. Ještě v neděli odpoledne jdeme na rodinnou procházku do

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.10.2023