Babetta 210 (1981)

Vlastník elvis78
Vloženo 30.10.2021
Aktualizováno 30.10.2021

Vloženo: 06.04.2023, Uskutečněno: 06.04.2023, Zhlédnuto: 47x

bohužel, babetta ještě když byla v rukách synka, se jí vylomila již evidentně vařená trubička na spod rámu, jíž prochází osička stojanu. Bratr dovezl pseudo svářečku z Lidlu na plněný trubičkový drát, babettu jsem vyvěsil do motocyklodílno boudy a sundal výfuck a obrousil pro budoucí svařování plochy. No, prskalo to jako svině, myslím že bazická elektroda by byla lepší. Vařil brácha...natřel jsem to základovkou. Druhej den jsem zjistil že je popraskaný stojánek, tak jsem vzal tu svářešku a poblikal jsem to
obrousil a zatřel. Nasadil, 4x jsem prošlápnul babbetku a trubička se stojanem se opět odporoučela. říkám to snad není možný.Tak zase vymejšlení kam to pověsit. no sral jsem se stim s kurtama jako blbec. Musim pořídit kočku.
no a nějak jsem to poblil. Před náma to už někdo vařil. Myslím že mě to neupadne. A to mi připomělo že si chci koupit CO2 svářečku, asi omicron nebo Kitt a trochu začít dělat i do tohohle. V baráku se to hodí, ne?

Kawalumpik (11) napsal 16.06.2023 v 23:35

Chlape, svářečka není problém, ale vařit na rám je docela hazard. Nemáš strach, že se ti to poroučí za jízdy? Obvykle se používal předehřev a zábal pro pomalé chladnutí, protože materiál na rámy motorek byl při nesprávném postupu náchylný ke křehkému lomu. Pracoval jsem v nedestruktívní defektoskopii 21 let a tomuhle jsem se na motorkách vyhýbal. Jinak hodně štěstí s experimenty. Jen dobré zkušenosti.

1 reakce

elvis78
elvis78 22.11.2023 v 16:04

no, já si myslím že rám slovenské babetty nebude jako ocelový rám na Monstru, takže z toho strach nemám. Navíc to drží jen stojan. Na ficgtlu budu taky vařit.

Gripp (10) napsal 08.04.2023 v 09:14

Svářečka se urcitě hodí Máme doma 3F značky Kowax Genimig 250LCD a můžu určitě doporucit. Jen teda s bombami na Argon a CO2 a TIG hořákem vyjde na 30tisic,ale je k nezaplacení https://www.svarecky-obchod.cz/47343-svarecka-pro-mig-mma-genimig-250-lcd-4-3

2 reakce

elvis78
elvis78 10.04.2023 v 07:04

na kowaxe koukám taky, svářečky obchod je u nás ve městě, kolega je s nima kámoš tak snad něco vybereme, s flaškou samozřejmě, je tam i hobby Alfain, Pantermax asi nee, pak na svarforum opěvují nějakou polskou IDEAL TECNO MIG 212 LCD na takové to domácí žvýkání uvidím.

Kočičinka (6) napsal 06.04.2023 v 21:22

To je fakt, každopádně se hodí když je doma moto

• Dvoutaktní chvilka poezie

mámo, jedem všichni pikslou na Chotuc a nebo jedu s klukem. Odpověď nebyla jednoduchá, ale lehké nadšení cítit bylo ale jen decentní s odpovědí ne jednoduchou..."já bych jela a bla bla bla bla a zase bla bla bla" ale j

Vloženo: 21.01.2024
    Uskutečněno: 21.01.2024
  • soukromý ELEFANTENTREFFEN

Dnes jsem potřeboval zajet na odběr krve, kroutím třetí tejden doma a už mi z toho hrabe. Protože jsem to chtěl vyřídit rychle, auto jsem na poskakování v -4°C nechtěl trápit a kolo by bylo moc pomalé a třeba bych to neu

Vloženo: 06.12.2023
    Uskutečněno: 06.12.2023
  • rychlovka

na motorce to nejde, lanko stále nikde, což by nevadilo, stejně byla stále velká vedra a to se moc jezdit nedá, teda dá ale spíš v tričku a to pak čmelák nebo sršeň nebo masařka do ramene bolí :-D A tak jsem synkovi na

Vloženo: 18.07.2023
    Uskutečněno: 18.07.2023