Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 16.07.2022, Uskutečněno: 03.07.2022, Zhlédnuto: 24x

3.7.2022
243 km

Kostel sv. Jiří v Lukové údajně patří mezi sedm nejstrašidelnějších míst na světě. Před deseti lety si ho vybral tehdejší student umělecké školy Jakub Hadrava pro instalaci souboru soch, znázorňujících duchy odsunutých sudetských Němců. Zajímavé místo pro další moto-výlet.

Zrovna na věži odbíjí poledne, když s Kačkou usedáme na Šedivku. „Stará plzeňská“ silnice nás vede do Králova Dvora. Odtud už vybírám menší, kochací silničky vedoucí do hloubi křivoklátských lesů. Vyjma jedné krátké zastávky kvůli myko-průzkumu jedeme v jednom kuse až do Kralovic, kde si dopřáváme menší pozdní oběd.

Kousek za Manětínem je Luková. Kostel, který léta chátral, má díky duchům novou střechu a opravenou věž s novou fasádou. Bohužel je dnes zavřeno, tak jen nahlížíme oknem.

Do navigace zadávám návratovou trasu. Mezi Lukovou a Zhořcem jedeme po štěrkové cestě, dál už jsou normální asfaltky. Ve Stvolnech Kačka fotí skupinku nutrií. Když jsme naposledy projížděli Rabštejn, bylo nám později líto, že jsme neudělali alespoň malou zastávku. Dnes si krátkou prohlídku dvou zřícenin hradů a kostela Panny Marie Sedmibolestné nenecháme ujít. Kromě zmiňovaných si můžou návštěvníci Rabštejna prohlédnout ještě klášter, muzeum, panské domy na náměstí, loretánskou kapli, gotický most přes Střelu a několik kamenných soch světců. Na tak malé sídlo to je úctyhodný výčet pamětihodností!

Další zastávku máme ve šmoulí vesnici u Velkého rybníka v Jesenici. Byli jsme zvědaví, co se od naší poslední návštěvy změnilo. Dnes jsou domečky hotové a slouží jako velmi originální hotel.
Zbytek cesty do Prahy frčíme po velkých silnicích jen s malým zastavením kvůli narovnání zad spojeným s prohlídkou kapličky v Kamenných Žehrovicích.

BIG-daddy (29) napsal 18.07.2022 v 08:48

Super výlet ,ten kostel fakt vypadá strašidelně

SLAY (849) napsal 16.07.2022 v 16:53

V ,Lukove ti neotevreli ani na telefon ?Většinou jsou ochotní tam dojít i mimo ofiko otviracku.Ale po pravdě přes den to zas mo strašidelné není.

Hyacint (43) napsal 16.07.2022 v 13:38

Pěkný.

Pupi04 (42) napsal 16.07.2022 v 11:21

Hezký výlet

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023