Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 28.06.2022, Uskutečněno: 26.06.2022, Stav tachometru: 117125 km, Zhlédnuto: 28x

26.6.2022
183 km

Odpolední vyjížďka začala tradičně nad mapou. Jako hlavní bod cesty jsem našel lom Štětkovice na Sedlčansku a k tomu pár dalších zajímavostí.

První, krátké zastavení máme ve Všeradicích u zámku. Popravdě: kdybych si nepřečetl, že jde o zámek, považoval bych objekt za panský statek. Po zmrzlinové zastávce v Hostomicích na náměstí míříme přes lesní hřeben do Bukové u Příbramě. V této nevelké vesnici mají několik zajímavostí: zámek, muzeum Čechova stodola, dvě kaple, knihovnu a ulici „U posranýho trní“.

Přejíždíme Vltavu, v Sedlčanech tankujeme a kousek za Kosovou Horou přijíždíme do Štětkovic, ve kterých mají dětské dopravní hřiště s „parním“ vlakem a nádherný železniční model v modelářském domku. Nedaleko odtud je zmiňovaný lom. Na místě zjišťujeme, že je zpoplatněný vstup. Za krátkou návštěvu a smočení ve vodě nechceme dávat celodenní vstupné, tak se domlouváme, že sem zajedeme jindy.

Na zpáteční cestě zastavujeme ve Strnadicích. Po vynechání lomu se zdejší Retroautomuzeum rázem stalo hlavní atrakcí celého dne. Ke zhlédnutí je přes dvě stovky aut z druhé poloviny minulého století, tematicky rozdělených do několika sekcí. Úžasná jsou i dioramata: dětský pokoj, kuchyň, vrátnice, kempování, armáda a další. Škoda jen, že na prohlídku máme necelou hodinu.

Posledním zpestřením před návratem domů je sběr třešní.

elvis78 (133) napsal 21.08.2022 v 10:20

jo jo, muzeum parádní tip ,
Tyhle soukromý muzea, který mají opravdoví srdcaři mám nejraději, je to i víc takový komornější. Mám to tak rád a haranti to milují

SLAY (823) napsal 03.07.2022 v 21:58

Strnadice jsou dobrý to mohu jen potvrdit maj to hezky udělaný.Jestli tě retro z dob komančů zajímá doporučuji navštívit saskou PIRNU a muzeum DDR to je taky pecka.

Hyacint (39) napsal 29.06.2022 v 23:13

Strnadice je dobrý tip.

Milan1963 (273) napsal 29.06.2022 v 12:48

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023