KTM 1290 Super Adventure (2020)

Vlastník VlČek67
Vloženo 4.4.2020
Aktualizováno 2.5.2024

Vloženo: 30.06.2022, Uskutečněno: 30.06.2022, Stav tachometru: 29955 km, Zhlédnuto: 38x

Je 30.06.2022 a moje obluda od KTM má najeto 30.000 km právě dnes byla na "klinice" = v servisu Shiva KTM v Uhříněvsi, závady žádné, průměrná spotřeba cca 6l, ale svítila tam i 10 !
Pocity po 30K, topí do lýtek jako sviňa, byl jsem na motorce kousek od Benátek a jel jsem jen "na Itala" v kraťasech a tričku a lýtka řvala o pomoc.
Jinak sranda, pohoda a můžu jen chválit a doporučit.
Pokud bych měl něco kritizovat, tak to budou dvě věci: 1) bezdrátové odemykání je opravdu super, ale stačí jen slabší baterie v klíčku / DO a motorka se nechce odemknout, ale kvalitní baterie hodně pomůže, měním baterii min. 1x sezónu, 2) vibrace předku při lehkém brzdění / přibrzďování - uvedu příklad, v 15K jsme dal nové gumy a servis přitáhl krk a vše bylo super, ale po cca 8K km na Dunlopce se vibrace vrátily. teď ve 30K najetých km byly citelné vibrace při přibrzďování = předek vibroval, ale při tvrdém / krizovém brždění kdy se pneu zatížila byl předek stabilní. Tak uvidím zítra jak se bude motorka chovat po servisu a opětovném přitažení krku, ale stačí lehce podhustit přední pneu místo 2,4 jet jen 2,2 a vibrace jsou minimální anebo žádné, taková je moje zkušenost.

Dnes proběhla testovací jízda a vibrace jsou nula, takže super a jedeme na další kilometry.

A teď ta pohádka o opici a banánech, KTM je velká opice:

1) servis 1000 km / zajetí stál cca 3,5K Kč
2) 8K km jsem si vyměnil olej a filtr a bylo to cca 1,75K Kč
3) servis v 15K km byl za cca 7,5K Kč
4) 22K km jsem si vyměnil olej a filtr a bylo to cca 1,75K Kč
5) servis 30K km vč. ventilů (byly ok) za 14,5K Kč
6) závady: jedna závada - výměna vadného palivoměru cca ve 2,5K km, cena 0 Kč (záruka)
7) dokoupena prodloužena záruka na 2r za cca 9K Kč (koupil jsem když záruka zdražila)
8) benzín nepočítám, jezdím za 6l/100 km, ale převedeno na peníze mám já větší spotřebu než moje obluda od KTM
9) olej nežere a zatím se ani nesere
10) nájezd za 06/22 cca 6K km, další cesta bude do Rumunska s manželkou , ale třeba jí tam sežere medvěd , syn bude na táboře, předpokládaný nájezd na 07/22 je 7K km, takže letost přejedu 40K km ...

• pneu Dunlop TRAILMAX MISSION

Brzká demontáž pneu. Na pneu mám najeto cca 15000 km a musím konstatovat, že DUNLOP TRAILMAX MISSION nikdy více. PRO: na motorce super vypadají = design, ale ten nejezdí velký nájezd, mám najeto 15K a cca +3K je

Vloženo: 30.06.2022
    Uskutečněno: 30.06.2022
  • konec roku 2021 a začátek 2022

rok 2021 jsem uzavřel při necelých 24K km na budíku KTMky, pneu Dunlop Trailmax Mission se mi úplně neosvědčily (nemám na nich tak dobrý pocit jako na Pirellkách), takže se vracím k Pirelli Scorpion Trail 2, zadní už je

Vloženo: 22.03.2022
    Uskutečněno: 22.03.2022
  • najeto 16000 km a první servis v 15K km

KTMka - obluda funguje bez ztráty kytičky, až na zatím jediný problém s nefunkčním palivoměrem při stavu okolo 2000 km, který mi vyřešili na počkání v Shivě v Uhříněvsi (viz starší zápis). Proběhl servis v 15K km, neměl

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.07.2021