Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Vlastník ndravec
Vloženo 17.9.2020
Aktualizováno 16.5.2024

Vloženo: 12.05.2022, Uskutečněno: 03.05.2022, Stav tachometru: 47342 km, Zhlédnuto: 10x

Na velikonoční prodloužený víkend jsem plánoval od zimy cestu do Chorvatska. Letos to vypadalo, že to bude asi první vyjížďka v tomto roce. Boužel mělo být ošklivo, a tak se cesta zrušila. Další co tedy bylo v plánu na začátek a u mě zahájení sezóny byl pro mě prodloužený víkend poslední týden v dubnu. Do práce jsem šel jen v pondělí a úterý. Musel jsem si vybrat zbývající 3 dny za 60 %. Byla to poslední možnost do konce dubna. Chtěl jsem vyrazit už ve středu ráno s podmínkou, že se sbalím den předem a vše bude nachystáno. Což jsem si nebyl jistý, jestli to vůbec po práci stihnu. Přes zimu jsem si nakoupil spoustu nových věcí, na všem cedulky, které bylo potřeba ostříhat, vše tak nějak normálně sbalit atd. Nakonec se podařilo v úterý mít vše v kufru a zbývalo už jen ho posadit na mašinu a vyjet. Výhled počasí vypadal docela dobře, hlavně na čtvrtek a pátek, což bylo nejdůležitější, protože jsem chtěl v tyto dny jet se cournout okolo salzburských jezer. Ještě ve středu ráno na rychlo si zařizuji cestovní pojištění, snídám s tím, že brzy dopoledne vyrazím. Od výměny olejového filtru a oleje co jsem dělal po zimě jsem motorku nestartoval. Kufr na motorce, obléknul jsem si kalhoty a říkám, jdu nastartovat a ono nic. Zkusím znova a opět nic. Tak že z výletu nebylo nic. Myslel jsem, že by to mohla být slabá baterka, kterou přes zimu mám vyndanou, uloženou ve sklepě a měsíc co měsíc ji dobíjím. Tak že všechno na motorce rozmontovat, vyndat baterku a šup s ní na nabíječku s tím, že vyjedu o den později. Druhý den dám baterku zpátky a zase to samé, nic. Tak že jsem vzal baterku, jel jsem s ní do prodejny na proměření - vše OK. Napětí 13,3 V , proud 150 A ( měla by mít proud 170 A ). Jel jsem ještě u nás do Yamahy ať mi poradí a snad to vyřešíme. Půjčili mi startovací kabely ať to zkusím natočit přes autobaterii. Opět doma a nic. Tak že jsem jel s díky vrátit kabely a dohodnout se kdy to můžu přivézt na opravu. Termíny jsou na začátku sezóny dlouhé, každý chce servis před sezónou. Naštěstí pán 28.04.2022 našel po dlouhém hledání a rozvaze po prvním oznámení termínu 23.05. termín hned na příští týden na 04.05.2022 v čase mezi dvěma motorkama. Hurá ! Volám kamaráda, domlouvám se s ním na odvozu mašiny na vozíku a v úterý den předem je mašina na prodejně v servisu. Dva dny a vše je OK, motorka jede. Závada ? Odešel snímač vačkového hřídele. Jinak je mašina v pořádku. protože jsem si pro motorku nemohl do soboty přijít tak ještě pán příležitostně dělal i právě ten předsezónní servis s kontrolou všeho co je potřeba. I za to moc díky oficiálnímu zastoupení Yamaha MMB, Mladá Boleslav. Tak dopadl můj první plánovaný výlet v leptošní sezóně. A teď už budu snad moc vesele jezdit. Další a první plánovaný výlet je do Rakouska. Mašina je v pořádku, tak snad se tomu nic cestou nestane ? Dokonce je po servissu což jsem ani nepředpokládal.
Závěrem: první letošní vyjížďka dlouhá pouhých 6,9 km.

Startovní km pro tuto sezónu: 47 336 km
Ujetá vzdálenost: 6,9 km

Milan1963 (278) napsal 12.05.2022 v 22:25

Smůla,ale ted' už věř v to lepší.

1 reakce

ndravec
ndravec 16.05.2022 v 09:27

Děkuju. Už má první vyjížďku z a sebou.

• Už je to, lásko, rally vážně poslední

Jak jsme se minulý týden s prodejcem nedohodli na ceně, tak tentokrát už jsem jel se záměrem tam motorku opravdu nechat. Jednání s prodejcem bylo rychlé, na mě až moc, ale já to nedělám každý druhý den, tak že v tom nemá

Typ: Prodej
    Vloženo: 16.05.2024
    Uskutečněno: 06.05.2024
  • Cesta do bazaru a zase zpět

Tak jsem si konečně udělal čas a i počasí přálo, z práce jsem vypadl dřív a vyrazil na mojí již opravdu poslední cestu na téhle mašině, do bazaru.Ale někdy člověk míní a pán Bůh mění. Po příjezdu jsme se s majitelem baza

Vloženo: 05.05.2024
    Uskutečněno: 02.05.2024
  • Nepředpokládaný poslední výlet

To si jedu takhle odpoledne v pátek ke kamarádovi, že se na chvíli stavím a dostanu otázku "nepojedem někam na kole ?" Říkám: " no, mě se moc nechce, ale potřeboval bych spíš provětrat Fazera. Od 27.03.24 co dostal do se

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 26.04.2024