Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Vlastník ndravec
Vloženo 17.9.2020
Aktualizováno 16.5.2024

Vloženo: 16.05.2022, Uskutečněno: 15.05.2022, Stav tachometru: 48125 km, Zhlédnuto: 7x

O víkendu mělo být pěkně. Syn se připravoval k maturitě na 16.05.2022, a tak abych mu udělal prostor a doma nerušil, rozhodl jsem si udělat výlet na celý víkend. Tak že úplně první letošní výlet v nové sezóně po servisu a nepojízdné motorce byl do KZ Mauthausen. Trochu silná nálož po půl roční pauze, poznal jsem později cestou. Opět jako vždy jsem vyjel později než jsem chtěl, a tak to bylo trochu na spěch. Jak cesta tam, tak cesta zpět. Cíl prvního dne bylo dojet do ubytování, které jsem zarezervoval hodinu před odjezdem z domova. Ještě jsem se zastavil v Motorkářském doupěti kde na mě čekal kamarád, který tam jel na výlet z Brna. Tak nějak nám to zrovna vyšlo. I když moc času jsem neměl, dal jsem jedno rychlé nealko, trochu obhlédl areál a vyrazil opět na cestu. Pán zrovna v ten den otevíral dvůr na novou sezónu. Nikdy jsem zde nebyl. Příjezd na ubytování se tedy trochu protáhl, téměř ve 20.15 h kdy jsem se bál, že mi paní rezervaci už zruší a 388 km k tomu. Bylo to u Dunaje. Myslel jsem si, jak si to tam prochodím, ale byl jsem rád, že jsem tam. Druhý den jsem měl objednanou snídani na 08.00 h, ale probudil jsem se už v 6.30 h a už se mi spát nechtělo. Vyrazil jsem tedy na procházku kam jsem chtěl jít se předchozí den podívat. Nikde nikdo, ticho, vůně trávy a hnoje, jako často v Rakousku :) Po snídani, opět v klidu, opět pozdější odjezd do Mauthausenu. Je to cca 30 km. K mému velkému překvapení všude stáli policajti, tři kontroly. Už jsem myslel, že mě ani nahoru nepustí. Chtěli nějakou parkovací kartu. Ale protože jsem jel na motorce, měl jsem výjezd povolen a projel postupně třemi zátarasy. Zrovna v tuto neděli se zde konal vzpomínkový memorial za vězně a válečné hradiny, kteří buhužel kruté zacházení a podmínky tohoto období války nepřežili. Vzpomínkové akce s kladením věnců se zúčastnily všechny státy Evropy včetně Ukrajiny, která je nyní ve válečném stavu s Ruskem. Jejich delegace při kladení věnců sklidila dlouhotrvající potlesk. Díky této slavnosti o které jsem neměl ani Ahnung tu bylo všude lidí jako smetí. Musím říct, že člověk zde v areálu toho KZ mnohdy utře slzu, když si představí, a to snad ani nejde, co se zde nevinným lidem dělo a jak hrozné to muselo být. Strávil jsem zde 3 hodiny a myslím, že to bylo až až na to, co jsem všechno viděl. Už mi to stačilo. Původně jsem měl v plánu kratší návštěvu, ale když už jsem tam byl, chtěl jsem vidět a projít všechno. I s tím, že přijedu domů Bůh ví kdy. Kdyby zařízení sloužilo jinému účelu byla by stavba vcelku hezká, protože je celá za žulových kostek, které zde vězni v blízkém lomu těžili otrockou prací až do skonání. Cestou zpět jen dvě malé zastávky a palba domů. Kousek za Pelhřimovem jsem při zastávce na pumpě potkal Harleyaře, tak jsem pokecali a každý jeli domů svou cestou.
Příjezd ve 20.45 h, 394 km.
Ujetá vzdálenost: 783,3 km
Konečný stav km: 48 125
Náklady: 4 673 Kč.

• Už je to, lásko, rally vážně poslední

Jak jsme se minulý týden s prodejcem nedohodli na ceně, tak tentokrát už jsem jel se záměrem tam motorku opravdu nechat. Jednání s prodejcem bylo rychlé, na mě až moc, ale já to nedělám každý druhý den, tak že v tom nemá

Typ: Prodej
    Vloženo: 16.05.2024
    Uskutečněno: 06.05.2024
  • Cesta do bazaru a zase zpět

Tak jsem si konečně udělal čas a i počasí přálo, z práce jsem vypadl dřív a vyrazil na mojí již opravdu poslední cestu na téhle mašině, do bazaru.Ale někdy člověk míní a pán Bůh mění. Po příjezdu jsme se s majitelem baza

Vloženo: 05.05.2024
    Uskutečněno: 02.05.2024
  • Nepředpokládaný poslední výlet

To si jedu takhle odpoledne v pátek ke kamarádovi, že se na chvíli stavím a dostanu otázku "nepojedem někam na kole ?" Říkám: " no, mě se moc nechce, ale potřeboval bych spíš provětrat Fazera. Od 27.03.24 co dostal do se

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 26.04.2024