BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 05.03.2022, Uskutečněno: 05.03.2022, Stav tachometru: 6146 km, Zhlédnuto: 81x

Přestože servisní interval pro mazání drážkových hřídelí kardanu je 10 000 km, nedalo mi, a na kardan jsem se podíval. Nejprve jsem zkouknul nějaká ta videa na YouTube, a nakoupil především ty správné vazelínky. Na MojeGS doporučují pro styčné plochy gumových manžet mazivo Klüberpaste Staburags NBU 30 PTM, bílá lepivá pasta, používaná pro správnou fixaci gumových manžet kardanu.

Zamezí průniku vody a nečistot přes manžetu. Pro vlastní mazání drážkových hřídelí kardanu pak pastu Castrol Optimol Paste TA. Chtěl jsem zachovat značku a místo Castrolu jsem použil Klüberpaste 46 MR 401.

Bělavá mazací pasta na bázi syntetického základového oleje, lithného mýdla a speciálních složek pevných maziv, usnadňující montáž a demontáž vysoce zatížených silových spojů - Zabraňuje předčasnému stárnutí materiálu způsobeného tribokorozí a zadrháváním mezi kluznými plochami (stick-slip efekt). No ty malé tubičky bílé vazké hmoty jsou pěkně drahé.
Rozborka šla celkem hladce, až na to, že jsem nechtěl použít násilí pro vyražení hřídele z horní části kardanu – výstup z motoru. Hřídel se na drážkách krásně posouvala, ale když jsem byl na konci dráhy, vždy se vzpříčila a nechtěla dolů. No nakonec se mi vše podařilo vyčistit a namazat novou hmotou, jak vlastní drážky hřídelí, tak manžety. No takové to patlámo patlámo. Všechno pak bylo kolem zasraný od té bílé vazkéhmoty. Dušička má pokoj.
Ještě zbývá naplnit hrušku novým olejem.

elvis78 (140) napsal 14.03.2022 v 16:22

tys to rozbil

ba ne, vypadá to jednoduše a u mě má kardan prostě palec nahoru už dlooouhou dobu

6573 (47) napsal 05.03.2022 v 19:56

..pěkná práce

• Kufry BMW Vario + tašky Lojzo

Lenost, prostě jednoduše lenost. Systém kufrů Touratech je skvělý, krásný, funkční. Ale, montáž lešení, druhý klíček... S kufry vyrážím jednou v roce, pak prostě nalehko. Prodal jsem systém Touratech a koupil kompletně V

Vloženo: 30.05.2024
    Uskutečněno: 27.05.2024
  • BMW Heritage TOUR 2024

Neodmítl jsem nabídky a přihlásil jsem se na heritage tour 2024 v CarTeku Praha 24.5. 2024. Na zkoušky byli připravení stroje BMW R18, R12 a R12 Nine T. Zaregistroval jsem se u dealera na motocykl R12 Nine T. Krásný kous

Typ: Reportáž
    Vloženo: 25.05.2024
    Uskutečněno: 24.05.2024
  • Baterie

Tak ten problém se startováním a vybitou baterií nebyl náhoda. Baterie prostě odešla, po nabití byla schopna startovat dva tři dny a pak konec. Koupena nová MOTOBATT MBTX12U.

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2024